w , , ,

Wszystko co musisz wiedzieć o borówce odmiany Spartan / dr inż. Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski

Sadownicy uprawiający jabłonie szukają nowych alternatywnych źródeł dochodu, borówka jest jedną z często wybieranych upraw jako alternatywa dla jabłoni. Osoby, które pragną założyć plantacje borówki wysokiej, powinni zapoznać się z charakterystyką poszczególnych odmian, aby wybrać odpowiednią dla swojego stanowiska. Spotkaliśmy się na plantacji  z Ryszardem Nowakowski z Szkółki ARNO oraz dr inż.Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie omówiona szczegółowo została odmiana Spartan.

Borówka amerykańska Spartan jest odmianą z dużą plennością. Owocowanie jest wczesne, które można zbierać już w drugiej połowie lipca. Jagody mają charakterystyczny bardzo słodki smak z winnym akcentem. Rzec można, że smakują jak landrynki.

– informuje w video dr inż. Tomasz Krupa z SGGW.

Spartan to odmiana wcześniejsza o bardzo ładnych owocach, ale miej plenna od Bluecropa. Odmiana prosta do uprawy.

Wady oraz zalety odmiany Spartan omówione zostały w video-relacji, do której serdecznie zapraszamy:

Projekt realizowany z Szkółką ARNO ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z założeniem plantacji borówki amerykańskiej. Już wkrótce kolejny odcinek, prezentujący kolejną odmianę. Wszelkie pytania dotyczące zakładania plantacji, doboru sadzonki, czy prowadzenia uprawy borówki można wysyłać pod adres email: [email protected]  kom.: 514 779 724 tel.: 0-48 66 11 779, lub przyjechać bezpośrednio do szkółki ARNO: 05-622 Belsk Duży, LEWICZYN 77 a koło Grójca.

Zobaczcie również charakterystykę innych odmiany:

Bluegold [kliknij i czytaj]

Bluecrop [kliknij i czytaj]

Duke [kliknij i czytaj]

Chandler [kliknij i czytaj]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny wiśni na skupie – 8 sierpnia 2022r.

Czy polskie jabłka trafią do Jemenu?