w ,

WAPA: produkcja jabłek ma wzrosnąć o 1% w porównaniu z 2021 r.

WAPA – Światowe Stowarzyszenie Jabłek i Gruszek Prognosfruit 2022 publikuje swoją prognozę rocznych zbiorów jabłek i gruszek, wykazując wzrost produkcji jabłek o 1% i wzrost gruszek o 20%

Prognosfruit prognoza zbiorów jabłek i gruszek w Europie na 2022 r. pokazuje, że produkcja jabłek ma wzrosnąć o 1% w porównaniu z 2021 r., podczas gdy nadchodzące zbiory gruszek mają wzrosnąć o 20% w porównaniu z rekordowo niskimi zbiorami w ubiegłym roku i o 5% w porównaniu do średniej z 3 lat. 4 sierpnia 2022 r. ponad 200 międzynarodowych przedstawicieli sektora jabłek i gruszek dołączyło do Prognosfruit 2022 w Belgradzie w Serbii, pierwszego osobistego wydarzenia Prognosfruit po dwóch edycjach internetowych, aby omówić prognozę produkcji jabłek i gruszek na 2022 rok.

Światowe Stowarzyszenie Jabłek i Gruszek (WAPA) opublikowało szacunki europejskich zbiorów jabłek i gruszek 2022/2023 z okazji 47. edycji Prognosfruit, która odbyła się w dniach 3-5 sierpnia w Belgradzie w Serbii, powracając osobiście wydarzenie po dwóch latach wydań internetowych. Philippe Binard stwierdził: „Szacuje się, że produkcja jabłek w UE-27 i Wielkiej Brytanii wzrośnie o 1%, osiągając 12.167,887 ton w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przewiduje się również, że tegoroczne zbiory będą o 9% wyższe od średniej z lat 2019-2020-2021”. Uprawy europejskie kontynuują dostosowywanie się do odmian i specyfikacji jakościowych wymaganych przez konsumentów. Dominik Woźniak, Prezes WAPA, wskazał: „Perspektywy na nadchodzący sezon są pozytywne, choć sektor będzie musiał być przygotowany na szereg wyzwań, w tym znaczny wzrost kosztów wpływających na konkurencyjność sektora, intensywne warunki pogodowe, kwestie logistyczne , inflacja i trudności w zapewnieniu pracowników sezonowych, a ostatecznym celem jest zwiększenie konsumpcji dzięki jakości produktów sezonu i odwrócenie ostatniego negatywnego trendu”.

Philippe Binard dodał: „Szacuje się, że zbiory gruszek w UE w 2022 r. wzrosną o 20% w porównaniu z rekordowo niskimi zbiorami w ubiegłym roku i o 5% w porównaniu do średniej z trzech lat, wzrastając do 2 077 000 ton, głównie ze względu na Włochy i Francja ponad dwukrotnie podwajają swoją produkcję w porównaniu do 2021 r. (osiągając odpowiednio 473.690 ton i 137.000 ton), chociaż w przypadku tych pierwszych zbiory pozostają poniżej pełnego potencjału”. WAPA będzie nadal monitorować rozwój upraw na półkuli północnej i będzie publikować aktualizacje, gdy będą dostępne.

Konferencja Prognosfruit 2022 zgromadziła ponad 200 ekspertów sektora jabłek i gruszek z 23 krajów. Wydarzenie, zorganizowane przez WAPA i Serbia Does Apples, obejmowało prognozę i analizę rynku dla europejskiego rynku jabłek i gruszek, a także przegląd najnowszych trendów w przetwórstwie, rynku ekologicznym i rynku cydru. Luc Vanoideek (COPA COGECA-VBT) skomentował: „Spotkanie w Belgradzie było idealną okazją, aby dowiedzieć się więcej o rozwoju w sąsiedztwie UE, w tym Serbii, Mołdawii, Ukrainie, Turcji, a także w regionie Azji Środkowej i Kaukazu”. wyjaśnił: „Dodatkowy wkład przedstawicieli Chin, Indii i USA zapewnił konferencji globalny zasięg z pełnym obrazem całej prognozy upraw na półkuli północnej”.

informacja prasowa

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ruszyła sprzedaż stoisk na TSW 2023!

Wszystko co musisz wiedzieć o borówce odmiany Bluegold / dr inż.Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski