w

Wicepremier Jacek Sasin zapowiada poszerzenie Krajowej Grupy Spożywczej o nowe podmioty

Wicepremier Jacek Sasin zapowiada poszerzenie Krajowej Grupy Spożywczej o nowe podmioty. Poprzez obecność polskiego kapitału w sektorze rolno-spożywczym rząd chce zwiększyć bezpieczeństwo ekonomiczne rolników. Szczegółowe plany szef resortu aktywów przedstawiał w trakcie wizyty w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nadrzędną misją Krajowej Grupy Spożywczej jest właśnie zadbanie o rolnika, by mógł za godziwą cenę sprzedać produkt, który wytworzył. To jego zabezpieczenie i realne wsparcie.

– Od sprzedaży nasion, poprzez doradztwo agro, zabezpieczenie środków produkcji, bieżący kontakt z nim i ewentualnie – jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości – odpowiadanie na te wątpliwości, ale w dalszym etapie pełna kontraktacja, później również przetworzenie i dystrybucja – wskazuje Andrzej Śliwka.

Jak zaznacza wicepremier, są już wytypowane przedsiębiorstwa do potencjalnego nabycia –  niektóre bardzo duże, mające duży udział w rynku.

– Przygotowaliśmy odpowiednie mechanizmy finansowe do tego, żeby móc wzmocnić obecność państwa w sektorze rolno-spożywczym i będziemy tę politykę konsekwentnie realizować – zapowiada wicepremier.

Krajowa Grupa Spożywcza będzie przynosić konkretny dochód. W założeniach sięgać ma on nawet 3,5 mld zł. Spółka będzie zatrudniać blisko 5 tys. pracowników.

źródło: TV Trwam News

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rekordowe upały, jakich w czerwcu jeszcze nie było ! Pogoda na ostatni tydzień czerwca.

MRiRW o wydłużeniu okresu uzupełnienia wykształcenia w „Premii dla młodych rolników”