w ,

STOP w produkcji ciągników ARBOS…?! Czy Goldoni ogłosi upadłość?

Dzisiaj pojawiła się informacja na jednym z Włoskich portali na temat słabej kondycji finansowej firmy Goldoni i działania ich fabryki Migliarina di Carpi (Modena), gdzie prowadzona jest również produkcja marki ARBOS (w Polsce głównym dystrybutorem jest firma Korbanek).

Foto: informatoreagrario.it

Firma ma kłopoty z płynnością finansową i próbuje porozumieć się ze swoimi dostawcami aby zredukować dług w stosunku do nich.
Możliwe jest, że zajmie to nawet kilka miesięcy. Póki co sytuacja nie jest jasna i produkcja w Modenie stanęła, co oznacza że w najbliższym czasie nie będzie dostaw ciągników. Dystrybutorzy/dealerzy będą musieli korzystać z zapasów magazynowych, które obecnie posiadają.

Podobna sytuacja w Goldoni miała już miejsce. Firma przestała produkować ciągniki oraz części zamienne również w przeszłości. Wielu właścicieli miało problemy z naprawą, ponieważ czekali ponad 3 miesiące na dostarczenie części do wykonania napraw. Sytuację wtedy uratowała grupa LOVOL – kupiła część fabryki dla swojej produkcji ciągników oraz części zamiennych LOVOL.

Najnowsze wiadomości wskazują, iż został złożony w Modenie w sądzie wniosek 7 lutego o wszczęcie postępowania upadłościowego dotyczącego układu z wierzycielami dotyczącymi oddziału Goldoni.

Produkcja jest obecnie zawieszona w fabryce w Emilii, ale cała gama specjalistycznych ciągników i serii otwartych pól, pod marką Goldoni i Arbos, jest dostępna do natychmiastowej dostawy do sieci dealerów i klienta końcowego.  Ogólnie w dwóch zakładach produkcyjnych pracuje prawie 400 osób.

Oczekuje się teraz na orzeczenie Sądu w Modenie, które może potrwać kilka miesięcy, a przede wszystkim oficjalne zawiadomienie Goldoni spa, które wyjaśni sytuację.

źródło: www.informatoreagrario.it

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UOKiK: Inspektorzy sprawdzili 5,5 tys. partii owoców i warzyw! IH nałożyła kary o łącznej wysokości 200 tys. zł!

Gnojowica, kurzak, obornik, podłoże pieczarkowe czy zrębki z drzew i liści?! Czym nawozić!?