w , ,

Kombajn do zbioru jabłek przemysłowych bezpośrednio z drzew – FELIX/Z

Zbiór jabłek prosto z drzew kojarzy nam się przede wszystkim ze zbiorem ręcznym. Firma WEREMCZUK w swojej ofercie posiada maszyny, które umożliwiają zbiór jabłek przemysłowych właśnie prosto z drzew. Owoce zbierane bezpośrednio z drzewa można zagospodarować między innymi na soki, gdyż owoce nie są brudne lub zgnite.

Pierwsze zbiory jabłek przemysłowych kombajnem FELIX/Z odbywały się już ponad 10 lat temu. Zastosowanie maszyny w sadzie umożliwia szybki i skuteczny zbiór nawet przy zmiennej, czy niekorzystniej pogodzie. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania bardzo szybko rośnie wraz z brakiem ludzi do pracy oraz niskimi cenami jabłek przemysłowych.

Kombajn do zbioru jabłek FELIX/Z – to maszyna całorzędowa, wykorzystująca dwa pionowe  otrząsacze. Maszyna jest podczepiana do ciągnika, minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi 80 KM. Urządzenie wyposażone jest w skrętne koła oraz dyszel sterowany hydraulicznie, dzięki czemu sterowanie kombajnem i prawidłowe ustawienie w rzędzie nie stanowi problemu dla operatora ciągnika. Owoce spadają na elastyczne transportery znajdujące się poniżej zespołu otrząsającego. Następnie są one przenoszone do zespołu oczyszczającego kombajnu i ostatecznie kierowane są do skrzyniopalet ustawionych na pomoście roboczym.

W miejscowości Koszajec sadownicy mogli zobaczyć, jak w praktyce sprawdza się kombajn FELIX/Z podczas zbioru jabłek przemysłowych, odmiany Red Jonaprinc.

Kliknij i zobacz również filmy:

– zbiór wiśni kombajnem FELIX – Z

zbiór śliwek kombajnem FELIX – Z

– zbiór wiśni agregatem otrząsającym Maja

Skontaktuj się z przedstawicielem firmy WEREMCZUK. Sprawdź jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Porozmawiaj z innymi użytkownikami tych maszyn i przekonaj się o zaletach stosowanych rozwiązań.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czekają nas pierwsze w tym sezonie powszechne przymrozki, głównie przygruntowe

Ruszył nabór wniosków o 5 tys. zł i 2,5 tys. zł. Gdzie składać wnioski o pomoc dla sadowników?