w ,

Ruszył nabór wniosków o 5 tys. zł i 2,5 tys. zł. Gdzie składać wnioski o pomoc dla sadowników?

Od 5 października sadownicy i rolnicy mogą składać wnioski o pieniądze w ramach rekompensaty strat, jakie ponieśli w związku z huraganami, gradobiciem i przymrozkami, które wystąpiły wiosną 2023 roku. Do 1 ha będzie można otrzymać nawet 5 tys. zł. Nabór wniosków dla rolników będzie trwał tylko 15 dni. Gdzie złożyć wniosek? Czy są jakieś konkretne warunki, aby otrzymać pieniądze?

Pomoc dla sadowników i plantatorów. Wnioski można składać o 5 października

Minister rolnictwa Robert Telus obiecał wsparcie dla polskich sadowników i plantatorów. Wszystko w związku ze szkodami spowodowanymi tegorocznej wiosny, która obfitowała w grad, silne wiatry i przymrozki, co odbiło się na plonach i zbiorach. Szczególnie duże straty poniosła Małopolska, a konkretnie powiat myślenicki, gdzie doszło nie tylko do zniszczenia plonów, ale też drzew i budynków rolników. Sadownicy mogą dostać 5 tys. zł do 1 ha, natomiast plantatorzy 2,5 tys. zł pomocy. Wnioski można składać od czwartku, 5 października. Nabór trwa krótko, bo tylko do 20 października.

Nabór dla rolników. Gdzie składać wnioski o pomoc dla sadowników?

Wnioski o 5 tys. zł lub o 2,5 tys. zł należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Nabór dla producentów rolnych jest konkretnie dla tych, którzy w wyniku warunków pogodowych ponieśli w 2023 roku straty na co najmniej 70% powierzchni swoich upraw – czy to plantacji truskawek, czy np. krzewów i drzew owocowych – i dla tych, który odnotowali straty na poziomie 30% średniej rocznej produkcji z ostatnich trzech lat. Formularz wniosku o rekompensatę strat w wysokości 5000 lub 2500 zł dostępny będzie na stronie internetowej ARiMR.

źródło: www.eska.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kombajn do zbioru jabłek przemysłowych bezpośrednio z drzew – FELIX/Z

Nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych w gospodarstwach rolnych