w , ,

Zbiór mechaniczny wiśni agregatem otrząsającym Maja [VIDEO]

W naszym kraju produkcja wiśni wynosi 29 242 ha ( GUS) i jest to drugi pod względem popularności gatunek drzew owocowych. Jednocześnie rosną koszty produkcji oraz nakłady jakie ponoszą sadownicy na ŚOR. Nie ukrywając ogromny udział w kosztach produkcji ma siła robocza, której producenci w tym sezonie płacą przeważnie 80 gr od zerwanego kilograma owoców. Nie można jednak zapomnieć o trudnościach w dostępie do siły roboczej – niestety, producenci mają duże problemy ze znalezieniem pracowników.

W związku z wyżej wymienionymi czynnikami dobrą inwestycją może okazać się maszyna przeznaczona do zbioru wiśni, która skraca czas zbiorów i pozwala ograniczyć liczbę pracowników.

Do obsługi maszyny potrzebujemy trzech osób. Kombajn kupiliśmy dwa lata temu a teraz systematycznie odzyskujemy pieniądze zainwestowane w kombajn, ponieważ nie musimy płacić ponad 15 osobom za zbiór, jak w latach ubiegłych.

-informuje Pan Tomasz z Sadowa, który obecnie jest w trakcie zbiorów wiśni – agregatem otrząsającym Maja, firmy Weremczuk.

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji nagranej w 2021 roku podczas mechanicznego zbioru wiśni w Sadowie koło Sochaczewa:

Zapraszamy doprzeczytania materiału, który pomoże Państwu w doborze odpowiedniej maszyny:

Zbiór mechaniczny wiśni i śliwek! Wybierz odpowiedni kombajn już przed sezonem!

 

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS: Zbiory z sadów jabłoniowych zostały wstępnie oszacowane na ok. 3,6 mln

Stawki za wiśnie są pod kreską ekonomiczną! Obecnie wynoszą od 1,3 zł do 1,4 zł za kilogram.