w

Czekają nas pierwsze w tym sezonie powszechne przymrozki, głównie przygruntowe

foto : istockphoto

Przed nami olbrzymie wahania temperatury, od pierwszych w tym sezonie przymrozków aż po powrót gorącego babiego lata – czytamy na portalu Twoja Pogoda. 

Nad Polskę płynie obecnie chłodniejsze powietrze, jednak nadal jest ono nawet o 5 stopni cieplejsze niż powinno być w pierwszych dniach października. Mimo, że termometry pokazują od 15 do 20 stopni, to jednak silniejszy wiatr obniża temperaturę odczuwalną.

W niedzielę i poniedziałek (8-9.10) po ulewach, burzach i wichurze nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie osiągać zaledwie 10-12 stopni, a na północy i północnym wschodzie tylko 8-9 stopni.

To oznacza, że nocą i wczesnym rankiem czekają nas pierwsze w tym sezonie powszechne przymrozki, głównie przygruntowe, jednak trzeba się liczyć z tym, że w wielu regionach temperatura spadnie poniżej zera także na wysokości 2 metrów.

Długo jednak ciepłych ubrań nie ponosimy, bo w połowie przyszłego tygodnia zacznie się gwałtownie ocieplać. Znów napłynie bardzo ciepłe, a nawet gorące powietrze. Na przeważającym obszarze termometry w cieniu pokażą powyżej 25 stopni, a miejscami nawet do 27-28 stopni.

źródło: twojapogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To było oczywiste! Ceny jabłek przemysłowych znowu w górę!

Kombajn do zbioru jabłek przemysłowych bezpośrednio z drzew – FELIX/Z