w , ,

Jak zabezpieczyć sadzonki borówki w doniczkach na zimę?

Spotkaliśmy się w Lewiczynie w Szkółce Arno z Ryszardem Nowakowski oraz z dr inż. Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie podjęliśmy zagadnienia związane z zabezpieczeniem sadzonek borówki na okres zimy.

Wciąż niektórzy odbierają od nas sadzonki borówek. Co powinni zrobić, jak powinni zabezpieczyć sadzonki przed zbliżającą się zimą?

  • – zadaje pytanie Pan Ryszard Nowakowski z szkółki Arno.

Ideałem jest posadzenie odrazu do gruntu, ale zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają to. Koniecznie wtedy trzeba przezimować sadzonki. W tym celu należy wybrać miejsce zaciszne. Pamiętajmy, że rośliny są w doniczce, nie mają za dużo dostępu glebowego. Rośliny w doniczce nie powinny pozostać na zimę w pozycji pionowej. Należy zabezpieczyć sadzonki przed nadmiernym nawadnianiem, przez położenie sadzonek. Jeśli położyliśmy roślinę, możemy zrobić kolejny krok w celu poprawnego zabezpieczenia …

  •   wyjaśnia dr inż. Tomasz Krupa z SGGW.

Jak i kiedy położyć sadzonki do przezimowania? Jak je zabezpieczyć? Czy należy podlać rośliny przed położeniem? Czy należy przykryć sadzonki agrowłókniną lub zasypać trocinami? Wszystkie odpowiedzi na te pytania i wiele więcej w filmie niżej:

W szkółce Arno wciąż są do nabycia sadzonki borówki wysokiej! 📌 W kwestii dostępności odmianowej ARNO zaprasza do kontaktu:

📞 607 693 777

☎️ 48 66 11 779

05-622 Belsk Duży

LEWICZYN 77 a koło Grójca

e-mail 📧 [email protected]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czeka nas pierwsze uderzenie zimy w tym sezonie. Będzie nie tylko śnieg, ale też mróz !

Pomysł na jabłko klubowe.