w ,

Pomysł na jabłko klubowe.

W czasie niedawnej rynkowej prezentacji jabłek Bravo/Soluna na targach Asia Fruit Logistica miałem okazję rozmawiać z Helen – córką australijskiego hodowcy odmian Johna Crippsa. To autor m.in. Pink Lady – najpopularniejszej na świecie odmiany jabłek. Mówiłem o naszych próbach wdrożenia polskiej odmiany klubowej, a Pani Helen o swoich doświadczeniach – informuje Mirosław Maliszewski z ZSRP oraz dalej kontynuuje: 

Tego typu owoce powinny przede wszystkim wyróżniać się wśród innych wyglądem, mieć specyficzny smak, dobrą jędrność i trwałość na półce sklepowej. Wcale nie muszą być łatwe w uprawie. Te cechy ma właśnie Bravo/Soluna, której mottem jest nawiązanie do słońca (pierwsza cześć nazwy) i księżyca (druga). Wygląda bowiem jak ciemne niebo pokryte gwiazdami, a po przekrojeniu przypomina księżyc. Na tym właśnie zbudowano jej marketingowy przekaz.

Do wdrożenia konieczna jest skuteczna kampania promocyjna i oczywiście strategia.

Akcji musi towarzyszyć idea i stać za nią swego rodzaju fanatycy, wierzący w sukces. Bez tych wszystkich warunków nie da się osiągnąć rynkowego celu. Otrzymałem jedno jabłko w prezencie i po kilkunastu dniach przechowywania w warunkach pokojowych w zasadzie nie straciło swoich cech, zwłaszcza jędrności. Nie zawsze miało to miejsce w przypadku innych odmian, które hodowcy z różnych części świata proponują Związkowi, jako pomysł na wdrożenie polskiej odmiany klubowej.

Mirosław Maliszewski

Prezes Związku Sadowników RP

źródło: polskiesadownictwo.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak zabezpieczyć sadzonki borówki w doniczkach na zimę?

Jabłka z rysunkami zabytków. Hit czy kit?