w

Grzegorz Żółcik: Polskie jabłka mają dobrą renomę, którą musimy umacniać i pielęgnować

Grzegorz Żółcik, przedstawiciel grupy Fruit Family informuje na fanpage fb Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej:

Na targach Food Africa w Kairze byłem po raz pierwszy. Było dla mnie bardzo ważne, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ mam świadomość, że zarówno dla naszej grupy jak i dla całego sadownictwa w Polsce jest to aktualnie najważniejszy rynek zbytu polskich jabłek.

– Nauczyliśmy się i dopracowaliśmy do perfekcji nasz produkt i sposób jego przygotowania wraz z niełatwą często częścią logistyczną. Dzięki temu sprostaliśmy oczekiwaniom naszych egipskich odbiorców.

– Moje przekonanie potwierdziła wizyta na rynku hurtowym w Kairze, bowiem to tam trafia większość wysyłanych przez nas owoców. Niemal w każdym boksie widziałem znakomitej jakości jabłka z Polski.

– Mimo to handel niestety nie przebiega na tyle płynie byśmy mogli być zadowoleni z obecnej sytuacji.

– Głównym problemem jest wymiana walut w Egipcie, przez co nasi klienci mają problem z transferem należności za polskie jabłka.

Jestem przekonany, że Polska strona zrobi wszystko by postarać się usprawnić handel.

Mam nadzieję że sadownicy mają świadomość jak ważnym partnerem jest dla nas Egipt. Z całą pewnością rozmowy na targach w Kairze zaprocentują i nasi odbiorcy postarają się wpłynąć również na poprawę sytuacji. Jest ona niekorzystna dla każdej ze stron.

Przed udziałem w targach widziałem że jest to rynek na którym możemy zwiększyć udział polskiego jabłka i liczne rozmowy utwierdziły mnie tylko w mojej opinii.

Polskie jabłka mają dobrą renomę, którą musimy umacniać i pielęgnować. Dotychczas zostało wykonane bardzo dużo pracy, której efekty widać na miejscu i można być dumnym z polskiego sadownictwa.

autor: Grzegorz Żółcik, przedstawiciel grupy Fruit Family.

źródło:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dlaczego Kołodziejczak wyrzucił telewizor ? To był stek kłamstw – ocenił lider AgroUnii.

Płonęła ciężarówka z jabłkami