w

Giganci Polska Press 2022

– Ta nagroda należy się przede wszystkim polskim rolnikom, którzy mimo trudności, lęków, niepokojów i wzrastających kosztów produkcji, nie zaprzestali tej produkcji, inwestowali i zabrali dobre plony – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk odbierając statuetkę „Giganci Polska Press”. Jury konkursowe doceniło jego działania przyznając nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo żywnościowe”.

Podczas uroczystej gali nagrody wręczała redaktor naczelna Grupy Polska Press prezes Dorota Kania, która była również przewodniczącą Kapituły przyznającej nagrody.

– Wiemy, jakie znaczenie w tym trudnym czasie ma pochodzenie kapitału, jakie ma znaczenie konsumencki patriotyzm – podkreśliła prezes Dorota Kania mówiąc o idei nagród.

Podziękowania dla rolników

– Wszyscy na początku tego roku niepokoiliśmy się o bezpieczeństwo militarne, ale też przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo żywnościowe – szczególnie wtedy, kiedy z informacji napływających z Ukrainy wiedzieliśmy, że tam giną rolnicy, niszczone są zbiory, jest brak możliwości upraw. Stąd ogromne wysiłki, aby przynajmniej w Polsce, w Europie zapełnić lukę żywnościową braku dostaw z Ukrainy – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk odbierając statuetkę i wyraził nadzieję, że przy pomocy wielu osób, wielu instytucji udało się to zapewnić.

– Ale przede wszystkim ta nagroda jest dla polskich rolników, którzy mimo trudności, lęków, niepokojów, wzrastających kosztów produkcji, nie zaprzestali tej produkcji, inwestowali i zabrali dobre plony – podkreślił wicepremier.

– Możemy się czuć bezpiecznie żywnościowo – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie – zapewnił szef resortu rolnictwa.

W opinii wicepremiera Henryka Kowalczyka to właśnie rolnicy swoją codzienną pracą przyczynili się do bezpieczeństwa żywnościowego całego świata.

Idea nagród

„Giganci Polska Press” to projekt wyróżniający działania o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski.

Organizatorzy tego projektu podkreślili, że kończący się rok był niezwykle trudny, zarówno w ujęciu makroekonomicznym, jak i geopolitycznym. Wojna trwająca za naszą wschodnią granicą zdestabilizowała światową i europejską gospodarkę. Wysokie ceny energii, niedostatek surowców, rosnące ceny produktów i usług nadal sprawiają, że w wielu krajach pojawiało się poczucie strachu i niepewności. W Polsce udało się minimalizować skutki tych zjawisk, wprowadzając rozwiązania osłonowe i wzmacniające gospodarkę. W tym kontekście pojęcie bezpieczeństwo było i jest na przestrzeni ostatnich miesięcy odmieniane przez wszystkie przypadki.

Zarząd Polska Press podkreślił, że organizatorom konkursu zależało na tym, aby nagrody były przyznane w ścisłej korelacji z kontekstem wydarzeń roku 2022, bez oderwania od problemów będących rezultatem bieżących zdarzeń.

Nagrody

Podczas wieczornej gali statuetki zostały wręczone w siedmiu kategoriach: bezpieczeństwo żywnościowe, finansowe, militarne, technologiczne, gospodarcze, ekosystemu i energetyczne

Gala „Giganci Polska Press 2022” otrzymała honorowy patronat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Płonęła ciężarówka z jabłkami

Firma krzak, która nie zapłaciła sadownikom za towar.