w

Cena paliwa przekroczy poziom 8 zł za litr

foto: istockphoto

Analitycy e-petrol zwrócili uwagę w poniedziałkowym komentarzu, że „dynamika zmian na hurtowym rynku paliw w Polsce w ostatnich dniach jest tak duża, że prognoza detalicznych cen już na początku tego tygodnia wymaga aktualizacji”.

Ceny oleju napędowego w górę

Jak wskazali, rosnące ceny ropy naftowej i produktów gotowych na światowych giełdach, słabnący złoty i ograniczona dostępność paliw na krajowym rynku przekładają się na mocne podwyżki w cennikach krajowych producentów. Najmocniej są one odczuwalne w przypadku oleju napędowego, ponieważ – jak zaznaczyli analitycy – hurtowe notowania tego paliwa od połowy zeszłego tygodnia wzrosły o blisko 1000 zł na metrze sześciennych.

„(…) w ostatnich dniach skala zmian na rynku hurtowym w przypadku oleju napędowego jest tak duża, że różnice w cenach pomiędzy stacjami mogą sięgać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu groszy, w zależności od dnia dostawy. Na części obiektów mogą pojawiać się więc ceny wyższe od górnego ograniczenia prognozowanego dla diesla przedziału” – napisano.

Zaktualizowana prognoza e-petrol.pl dla detalicznego rynku paliw na ten tydzień przedstawia się następująco: 6,70-6,89 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 7,95-8,14 zł/l dla oleju napędowego i 3,11-3,20 zł/l dla autogazu.

Źródło: TVN24 Biznes

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na listopad 2022 r. – luty 2023 r.

Ceny jabłek przemysłowych – 11 października