w , ,

Jak zadbać o kondycję sadów przy zastosowaniu dwóch produktów – rozmowa z Krzysztofem Zatorskim

Nasza kamera wraz z Sylwią Gabrysz z firmy CarboHort udała się do sadów w okolicach Warki. Spotkaliśmy się z Krzysztofem Zatorskim, sadownikiem i współwłaścicielem firmy „Dwa jabłka”.

Drugi rok z rzędu mielismy zimna i ciemna wiosne, efektem tego często bywają małe, słabe i niewykształcone właściwie liście . W naszym sadzie, gdy temperatura tylko na to pozwoli , jest stosowany zastosowany do dokarmiania pozakorzeniowego produkt Carbohumic MaxiPlus, produkt ten stosujemy już od dwóch sezonów . Po zabiegu liście nabierają objętości, właściwego koloru sa zdrowe i odkarmione. Efekty stosowania tego organicznego nawozu są również widoczne na owocach – informuję Krzysztof Zatorski.

Warto dodać, że jest to produkt, który zawiera sporą wartość wapnia, co jest istotne w okresie opadu czerwcowego, gdy zawiązki wzrastają – informuje Sylwia Gabrysz z firmy CarboHort.

Pierwsze zabiegi robię zaraz po kwitnieniu, a następnie systematycznie co 10-14 dni powtarzam nawożenie dolistne CarboHumic, dodając nawóz do oprysków, jakie wykonuję – Krzysztof Zatorski, sadownik.

Nawóz CarboHumic rozwiązał jeden z najczęstszych problemów w mojej 15-letniej kwaterze Goldena. Niestety od wielu lat borykałem się, jak i wielu innych sadowników z problemem opadania liści w odmianie Golden. Od kiedy zastosowałem dwa nawozy dolistnie problem całkowicie został zlikwidowany. Znajomi, którzy odwiedzają moje gospodarstwo nie dowierzają, że takie efekty w sadzie uzyskuje, stosując tylko dwa produkty do nawożenia – informuje w video-relacji Pan Krzysztof.

Pan Krzysztof oprócz produktów dolistnych, stosuje jeszcze podłoże ekologiczne Carbomat.

Więcej na temat efektów stosowania CarboHumic w sadzie jabłoniowym na odmianie Gala, Golden oraz gruszy Konferencji, dowiedzą się Państwo w video – relacji zamieszczonej niżej.

Dzięki najnowszej technologii koncentrowania kwasów węglowych, produkt CarboHumic maxi plus zapewnia źródło zrównoważonego dożywiania roślin . Katalizator w postaci kwasu huminowego intensywnie wpływa na budowę cukrów i trwałość rozbiorczą .

CARBOHUMIC to gęsty ekstrakt humusowy pozyskiwany z węgla brunatnego. Zwarta w preparacie substancja organiczna występuje w postaci płynnej (kwasy humusowe, huminy) oraz stałej (węgiel aktywny, bio węgiel).

 


CARBOHUMIC –
będąc aktywnym składnikiem próchnicy – wpływa pozytywnie na strukturę gleby i podłoża, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby i wpływa pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. Stosowany regularnie przyczynia się do poprawy żyzności gleby i podnoszenie poziomu próchnicy w glebie. Środek przeznaczony jest do stosowania w uprawie wszystkich gatunków roślin.

Dla prowadzących sady w certyfikacji ekologicznej mamy dobre informacje, nawóz CARBOHUMIC posiada pełną certyfikację nawozu ekologicznego.

Kolejnym ważnym produktem firmy CarboHort jest CARBOMAT, który idealnie nadaje się do upraw glebowych i bezglebowych wszystkich gatunków roślin. Tworzą je odpowiednio rozdrobnione, dobrane i oczyszczone frakcje miękkiego węgla brunatnego – lignitu. W ten sposób uzyskujemy optymalne warunki wodno-powietrzne dla poszczególnych gatunków roślin. Węgiel brunatny, jako bogate źródło leonardytów – substancji humusowych (kwasy humusowe, huminowe oraz ich sole), węgla organicznego, aktywnego, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu żyzności gleb i zaopatrywaniu roślin w związki mineralne pochodzenia organicznego. Wpływa także korzystnie na poprawę właściwości fizycznych, fizyko-chemicznych i biologicznych gleb.

Więcej na temat produktów na stronie carbohort.com.

Zapraszamy Państwa do sklepu „Dwa jabłka” mieszczącego się przy ulicy Grójeckiej 133, w Warce, gdzie dostępne są nawozy CarboHort lub do e-sklepu „Dwa jabłka”.

>>> KLIKNIJ TU I PRZENIEŚ SIĘ DO E-SKLEPU <<<

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem niżej:

Najważniejsza jest gleba! Węgiel brunatny, ale nie każdy … – dr Jerzy Próchnicki i Ryszard Nowakowski

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rusza skup maliny. Znamy pierwsze ceny !

Wprowadzali w błąd kupujących truskawki !