w , ,

Najważniejsza jest gleba! Węgiel brunatny, ale nie każdy … – dr Jerzy Próchnicki i Ryszard Nowakowski

Dlaczego tak ważna jest prawidłowa gospodarka glebowa w sadach i ogrodach?

Na to pytanie odpowiedzi udzielą Państwu Jerzy Próchnicki i Ryszard Nowakowski.

Musimy co rok, co dwa, uzupełniać naszą glebę w węgiel brunatny (CARBOMAT). Produkty zawierające kwasy humusowe można stosować doglebowo, do fertygacji i dolistnie – dr Jerzy Próchnicki

W naszym gospodarstwie szkółkarskim stosujemy węgiel (CARBOMAT) od kilku lat doglebowo i do fertygacji, a czy sadownicy powinni namaczać drzewka przed posadzeniem produktami Carbohort ?- pyta Ryszard Nowakowski.

Sady są sadzone w tych samych terenach od kilkudziesięciu lat co powoduje monokulturę i wyjałowienie gleby. Na Mazowszu gleby mają poniżej 1% zawartość próchnicy! Należy pamietać, żeby stworzyć warunki optymalne dla jabłoni, a one wymagają 3% humusów w glebie! Drzewka, które sadzimy są w stresie. Sadzonki wchodzą w nowe środowisko i zderzają się z nowym otoczeniem. Kondycjonery doglebowe Carbohort są najlepszym rozwiązaniem dla jabłoni, ponieważ są to też biostymulatory – informuje dr Jerzy Próchnicki.

Jak stosować produkty Carbohort w sadach owocujących, dlaczego jest to tak ważne? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci w video-relacji:

Wszystkie produkty firmowane logiem CarboHort pochodzą z przetworzenia węgla brunatnego i przeznaczone są do stosowania w każdym gatunku roślin trawiastych, zielnych, krzewów i drzew obecnych w naszych ogrodach i na naszych polach. Można je stosować na ogródkach działkowych, w ogrodach produkcyjnych, szklarniach, szkółkach, w roślinach ozdobnych, sadach i uprawach jagodowych, a także na terenach zatrawionych oraz w uprawach typowo rolnych, polowych, również ekologicznych. Rośliny zasilane produktami CarboHort rosną w zdrowszej, żyznej ziemi, lepiej rozwijają system korzeniowy, mają większy dostęp do wody, składników odżywczych i są chronione przed szkodliwymi pierwiastkami i substancjami. Wskutek tego szybciej się rozwijają, są mocniejsze i bardziej odporne na choroby, złą pogodę i suszę, a nawet na szkodniki.

Produkty CarboHort zdobyły wiele wyróżnień i certyfikatów [ czytaj więcej …]

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dofinansowany skup jabłek: sprawdź, gdzie będzie można dostarczyć owoce !

Pierwsze polskie truskawki – ile kosztują?