w , ,

Zbiór borówki za pomocą powietrza we Włoszech. Pokazy kombajnu KOKAN 500L [VIDEO]

Zaczyna się właśnie nowa era zbioru borówki! Będąc w Włoszech miałam okazję zobaczyć  innowacyjne kombajny Kokan z regulowanymi parametrami pracy do zbioru borówki.

Kombajn KOKAN 500L to kombajn, którego technologia zbierania jest napędzana przez wał kardana (Wał odbioru mocy) i posiada własny układ hydrauliczny. Ten wielofunkcyjny kombajn umożliwia zbiór różnych odmian jagód  na rynek deserowy na przykład borówki, porzeczki, maliny, jagody kamczackiej. Wyższy model służy do zbioru owoców pestkowych.

Parametry zbioru ustawiane są na panelu sterującym, istnieje możliwość dostosowania technologii zbioru do różnych typów plantacji i warunków plantacji. Wydajność zbioru to 1 t/h i do 4 hektarów na dzień roboczy, a ładowność kombajnu to 700 kg na stronę platformy roboczej. Układ hydrauliczny umożliwia niezależne poziomowanie kombajnu co pozwala na prace na nie równym terenie, a także posiada funkcję podnoszenia do 50 cm od podłoża.

Ponieważ technika zbioru napędzana jest wałem kardana, należy zwrócić uwagę, że kombajn powinien współpracować z traktorem sadowniczym o mocy minimum 75 koni mechanicznych i posiadającym przekładnię z biegami pełzającymi (z prędkościami od 0,3 km /h.)

W przeliczeniu na pracowników sezonowych kombajn Kokan 500L zastępuje do 200 pracowników,  którzy zbierają borówki na świeży rynek. Zwrot z inwestycji szacuję się na  2 sezony!

Więcej na temat mechanicznego zbioru na Włoskich plantacjach borówki deserowej kombajnem Kokan 500L w filmie umieszczonym niżej :

Na polskich plantacjach jagodowych pracuje kilka kombajnów Kokan 500L, a z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym kombajnem ze względu na jego innowacyjny system zbioru owoców deserowych.

Zbiór mechaniczny borówki kombajnem KOKAN 500L [ Air Berry Harvester ]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pękają czereśnie

Nasza spółka utrzymuje ceny na poziomie 5,5 zł (…) cena skupu będzie rosła.