w , ,

Kombajny do zbioru mechanicznego borówki, prezentowane podczas Konferencji Borówkowej

Niebieska Rewolucja – pod takim hasłem zakończyła jedenasta Międzynarodowa Konferencja Borówkowa. Jesteśmy światowym potentatem w jej produkcji i eksporcie. Jakie będą perspektywy na rynku borówki, czy grozi nam nadprodukcja i spadek opłacalności produkcji to najważniejsze pytania zadane podczas konferencji.

Czeka nas rok pełen wyzwań i zmian na borówkowym rynku – twierdzą eksperci. Takie międzynarodowe spotkanie plantatorów, producentów środków do produkcji i naukowców to doskonała okazja do wymiany wiedzy i zastanowienia się nad perspektywami rozwoju tego bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku.

Podczas drugiego dnia Konferencji Borówkowej w plenerze zaprezentowane zostały cztery kombajny do zbioru mechanicznego borówek:

  • OXBO oraz KORVAN, których właścicielem jest Grzegorz Budyta świadczący usługi zbioru borówek oraz innych owoców jagodowych.
Kombajn Oxbo zapewnia wysokowydajny zbiór owoców o najlepszych parametrach jakościowych. Maszyna została wyposażona w  innowacyjny system osłon. Dzięki temu mamy pewność, że nie uszkodzi on owoców oraz krzewów. Kombajn jest bardzo delikatny zarówno dla owoców jak i krzewów.
  • KOKAN 500L, czyli kombajn, który zbiera owoce deserowe za pomocą powietrza. Prezentowany przez firmę AGROBARD, przy udziale producenta z Serbii

Kombajn KOKAN to nowość na rynku Polskim. Maszyna zbiera borówki i pozostałe owoce jagodowe przy użyciu kombinacji prędkości powietrza i pulsacji, które można ustawić w celu dostosowania do odmiany i dojrzałości owoców, tak aby tylko dojrzałe borówki spadały na napompowane poduszki na talerzu wychwytującym.

  • WEREMCZUK model KAREN, kombajn produkowany przez polskiego producenta.
Karen to kombajn, który posiada wygodne miejsca przy selekcji owoców, co umożliwia nam sortowanie owoców na taśmie. Finalnie dzięki temu rozwiązaniu owoce, które lądują w skrzynce, mogą trafiać na rynek deserowy.

Co dowiedzieliśmy się o maszynach, jakimi parametrami operują, ilu pracowników jest niezbędnych do ich obsługi, dowiedzą się Państwo z niżej załączonego filmu:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drzewka gruszy: Kiedy będą dostępne? Jaka podkładka najlepsza?

NOWY CENNIK nawozów. Podwyższono cenę mocznika !