w , ,

Zbiór mechaniczny jagody, aronii i jeżyny? To możliwe! Zobacz kombajny do zbioru.

Mechaniczny zbiór owoców jagodowych takich jak jagoda kamczacka, aronia czy jeżyna z roku na rok jest coraz bardziej popularny.

Struktura gospodarstw jagodowych jest bardzo zróżnicowana. Od wielkoobszarowych plantacji towarowych, po mniejsze kilkuhektarowe rodzinne gospodarstwa. Owoce przeznaczane są do przetwórstwa, na mrożenie lub na świeży rynek. Koszty siły roboczej stale rosną, a rąk do pracy brakuje, dlatego producenci na całym świecie pracują nad technologiami pozwalającymi usprawnić prace w polu… W wielu przypadkach zbiór mechaniczny jeżyny, aronii czy jagody kamczackiej staje się koniecznością.

Na rynku Polskim dla producentów owoców jagodowych dostępny jest kilka modeli kombajnów. Który kombajn wybrać? Pomożemy Państwu w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie!

Idealnym kombajnem do zbioru owoców jagodowych takich jak jagoda kamczacka czy aronia jest JOANNA PREMIUM. Maszyna gwarantuje uzyskanie wysokowydajnego zbioru owoców, zachowując jednocześnie jego najlepsze parametry jakościowe.

Kombajn Joanna Premium, podobnie jak inne kombajny marki WEREMCZUK, przeznaczone są do zbioru owoców z plantacji przystosowanych do mechanicznego zbioru owoców. Solidna konstrukcja urządzenia oraz najwyższa jakość użytych do jego produkcji materiałów umożliwia niezawodną i wieloletnią pracę.

To co wyróżnia tą maszynę na rynku, to konstrukcja, która umożliwi zbiór owoców z długich ponad 3 m pędów – jak w przypadku wieloletniej plantacji aronii (owoce te dość mocno trzymają się krzaka) jak również zbiór delikatnej jagody kamczackiej często z młodej plantacji, gdzie przeważają niskie krzewy, a sam owoc opada już w momencie delikatnego potrząsania.

Jak pracuje JOANNA PREMIUM podczas zbioru jagody kamczackiej?
Zobacz jak o maszynie opowiada jej użytkownik Bee & Thistle Winery Inc.
#haskap #jagodakamczacka #berryharvester #haskapharvester

Opublikowany przez Weremczuk Agromachines Piątek, 19 lutego 2021

 

Do pełnej obsługi kombajnu wymagane są jedynie dwie osoby: operator ciągnika oraz operator kombajnu znajdujący się na platformie. Minimalizacja czynności obsługowych z pewnością jest niezwykle dużą zaletą tego urządzenia.

Zasada pracy kombajnu jagodowego oparta jest na otrząsaniu owoców z krzewów przy pomocy prętów otrząsających (słoneczek). Ważnym aspektem  jest możliwość regulacji amplitudy drgań w głowicy otrząsającej, dzięki czemu można dokładniej dopasować parametry pracy kombajnu do rodzaju uprawy. Wprawione w ruch pręty otrząsające powodują odrywanie się owoców, które następnie opadają na transporter. W dalszej kolejności owoce zostają oczyszczone i kierowane są skrzynek bądź kontenera ustawionego pod zsypem.

Chcesz  dowiedzieć się więcej? Chcesz otrzymać ofertę na Twój kombajn do jagody kamczackiej JOANNA PREMIUM?
Koniecznie skontaktuj się z działem handlowym Weremczuk – kliknij tu.

> Czytaj więcej na temat kombajnu do zbioru JOANNA PREMIUM <<<

Drugą świetną propozycją firmy Weremczuk w zbiorze mechanicznym dla producentów jagody kamczackiej, jest kombajn KAREN!

Kombajn KAREN jest dedykowany do zbioru maliny, jeżyny, jagody, borówki amerykańskiej i wiśni. Dostosowany do pracy na wszystkich plantacjach w kraju i zagranicą. Pionowe otrząsacze i układ palców otrząsających gwarantuje skuteczne otrząsanie owoców już przy delikatnych drganiach otrząsaczy, nie tracąc jakości owoców. W kombajnie zastosowano łuskowy system uszczelniający zarówno przed jak i za strefą otrząsania. Pozwala to skutecznie minimalizować straty owoców podczas zbioru. Konstrukcja kombajnu, zastosowane rozwiązania i materiały sprawiają, że owoce są doskonałej jakości. Zanim jednak trafią do skrzynek możliwa jest jeszcze odpowiednia selekcja owoców wzależności od ich przeznaczenia.

> Czytaj więcej na temat kombajnu KAREN <<<

Co ważne kombajn Karen jest również zalecany do zbioru mechanicznego w uprawie jeżyny! 

 

Jaki jest idealny kombajn do zbioru borówki?!

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Złotówka za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego? Celowe wprowadzenie w błąd?

Poprawić jakość, zwiększyć konsumpcję. To główne założenia projektu pod akronimem „QualityBerry”