w

Zero Pozostałości! Czy warto stawiać na tego typu produkcję?

Agrobiznes 16.08.2019: Zero Pozostałości! Czy warto stawiać na tego typu produkcję?

Piotr Zieliński: Jedna Biedronka w ciągu doby potrafi zjeść nawet 200  mszycy!

IPSAD: Pamiętajmy o biedronkach – nie stosujmy pyretroidów!

To naturalne sprzymierzeniec sadowników w walce ze szkodnikami, jak widać po tej kwaterze ochrona naturalna sprawdza się tak samo dobrze jak chemiczna

Sadownik: Tam  mszyce nie zdążymy zrobić żadnej szkody na końcu jest ładny pęd i jest pąk kwiatowy.

To już kolejny sezon wdrażania nowej technologii produkcji w Błędowskich sadach, technologii która pozwala wyprodukować owoce bardzo dobrej jakości bez jakich kolwiek pestycydów.

Piotr Zieliński: Uczymy się to nie jest technologia zamknięta, korzystamy z nowych rozwiązań świat też idzie do przodu my też musimy, także myślę że za kilka lat już będziemy mieli nie powiem, że zamkniętą ale dużo bardziej jakby kompletną to ochronę i będziemy może bardziej odporni na te różne warunki klimatyczne, niż teraz.

W tym sezonie najbardziej dały się we znaki sadownikom majowe deszcze i czerwcowe upały ale udało się ! Teraz zostały tylko zabiegi przechowalnicze i zwalczanie motyli.

Piotr Zieliński: Jeśli chodzi o te szkodniki mamy dość bym powiedział bardzo nawet dobre środki biologiczne, które działają skutecznie mamy dość dobry monitoring nielotu   tych motyli.

Na wdrożenie technologii  produkcji zero pozostałości sadownicy z gminy Błędów zdecydowali się kilka lat temu, kiedy zaczęły się kłopoty z opłacalnością powstał wtedy Klaster polska natura – organizacja społeczno gospodarcza zrzeszająca rolników przetwórców i naukowców która postanowiła wprowadzić na rynek nowy produkt o wysokiej jakości. Udało się ! Jabłka są od lutego dostępne w sieci handlowej!

źródło oraz cały wywiad w Agrobiznesie: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/16082019-1215/43678877

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych powyżej 50 groszy za kilogram?

„Bella” pyszna Polska morela!