w , ,

Zbiór mechaniczny wiśni i śliwek! Wybierz odpowiedni kombajn już przed sezonem!

Co roku rolnicy i sadownicy w całej UE wprowadzają nowe technologie pozwalające usprawnić prace oraz zminimalizować koszty pracowników. Siła robocza jaką są ludzie z roku na rok kosztuje więcej, a maszyny specjalistyczne do zbiorów mechanicznych potrafią w dużym stopniu zastąpić prace ludzką. Zbiór mechaniczny z roku na rok jest coraz bardziej popularny w wiśni oraz w śliwIe.

Firma Weremczuk posiada bardzo bogatą ofertę maszyn do zbioru mechanicznego wiśni jak i śliwek.

Naszą filozofią jest tworzenie innowacyjnych technologii i produkcja wysokiej jakości maszyn.

– informuje Weremczuk

W ofercie dostępne są takie maszyny jak:

Agregat otrząsająco – czyszczący z serii MAJA (do zbioru owoców pestkowych: wiśni, śliwek oraz orzechów, jabłek przemysłowych i innych). Agregaty dostępne są na rynku od kilkunastu lat i cenione są przez klientów w Polsce jak i na świecie. Początkowo oferta skierowana była do sadowników, którzy swoje sady prowadzą w sposób tradycyjny – dzisiaj także do tych, którzy stawiają na ich intensywny rozwój.

Wśród agregatów otrząsająco czyszczących serii Maja wyróżniamy:

MAJA CLASSIC – maszyny z ręcznie rozkładanym ekranem

Ekran w otrząsarce jest rozkładany i zwijany ręcznie i potrzeba do tego minimum dwóch osób. To rozwiązanie sprawdza się w sadach od kilkunastu lat i  pozwoliło zastąpić zbiór zwykłymi otrząsarkami, gdzie owoce zbierało się na rozłożone plandeki i ręcznie przesypywało do skrzynek lub skrzyń usuwając przy okazji nieczystości. Agregaty MAJA wyposażony w moduł otrząsająco – czyszczący pozwoliły znacznie skrócić czas zbioru wiśni z jednego drzewa, poprawiając jakość owoców i zmniejszając liczbę osób pracujących w sadzie.

Agregat  MAJA dostępny jest w dwóch opcjach – pierwszy model dostosowany jest do ekranu o szerokości maksymalnie 4m (zaprojektowany z myślą o sadach nowoczesnych, intensywnych) a drugi – szerszy – do ekranu o szerokości maksymalnej 6m (wieloletnie sady tradycyjne). W zależności od rozstawu drzew w sadzie, ekrany można wymieniać na szersze lub węższe.

>>> Czytaj więcej na temat agregatu MAJA CLASSIC <<<

MAJA AUTOMATIC LK – ekran rozwijany i zwijany automatycznie na prowadnicach łukowych o napędzie pasowym

MAJA AUTOMATIC  z ekranem rozkładanym automatycznie pozwala zminimalizować liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny. Jednocześnie podnosi także komfort pracy i zwiększa wydajność maszyny skracając czas zbioru owoców z jednego drzewa. Wybór modelu agregatu zależy wyłącznie od warunków w sadzie w jakich będzie pracować maszyna i oczywiście od preferencji samego kupującego.

>>> Czytaj więcej na temat otrząsarki MAJA AUTOMATIC <<<

MAJA AUTOMATIC TS – ekran rozwijany i zwijany automatycznie na prowadnicach teleskopowych

Agregaty otrząsające MAJA AUTOMATIC dostępne są z ekranem wysuwanym TELESKOPOWO (model TS) oraz z ekranem wysuwanym NA ŁUKACH (model LK). Główną zaletą tych maszyn jest możliwość zmiany rozstawienia prowadnic ekranu oraz położenia kolumny żurawia, na którym zawieszona jest otrząsarka,  żeby jak najlepiej dopasować parametry maszyny do rozstawu drzew w sadzie.  Takich możliwości nie dają inne tego typu maszyny dostępne na rynku.

>>> Czytaj więcej na temat otrząsarki MAJA AUTOMATIC TS <<<

Zarówno MAJA AUTOMATIC  „TS”  jak i „LK” podobnie jak agregat MAJA dostępne są w dwóch wersjach: krótszej i dłuższej. Dostępne opcjonalne wyposażenie dodatkowe pozwala na dopasowanie maszyny do swoich potrzeb.

Różnorodność zastosowań maszyny sprawia, że klienci oczekują aby zbiór owoców był możliwy w różne pojemniki: małe skrzynki, skrzyniopalety, beczki czy worki. Agregaty MAJA można również wyposażyć dodatkowo w opcję,  która pozwoli na zbiór w specjalne duże worki tzw. BIG-BAG.

Dla klientów, którzy posiadają kilkudziesięciohektarowe sady lub zamierzają rozwijać swoje gospodarstwa w stronę intensyfikowania produkcji owoców, firma Weremczuk posiada w ofercie samojezdne i zaczepiane kombajny do zbioru wiśni i śliw FELIX i FELIX Z, które od kilkunastu lat pracują w sadach w Polsce i w Europie.

Wygoda to często główny czynnik warunkujący zakup maszyny do zbioru mechanicznego owoców, dlatego sadownicy bardzo często decydują się na zakup samojezdnego kombajnu FELIX.

FELIX 315 to samobieżny, całorzędowy kombajn do zbioru wiśni, śliw i innych owoców pestkowych uprawianych w sadach prowadzonych według technologii szpalerowej. Rekomendowany do dużych powierzchni upraw.  Operator kombajnu naprowadza zespół otrząsający maszyny na środek zbieranego rzędu. Gałęzie kierowane są pomiędzy pręty otrząsające, które wprawiają je w szybki ruch drgający. Oderwane owoce spadają na transportery i przenoszone są do zespołu oczyszczającego. Oczyszczone z liści i drobnych zanieczyszczeń owoce kierowane są do kistenów lub skrzynek ustawionych na platformach roboczych.

>>> Czytaj więcej na temat samojezdnego kombajnu FELIX 315 <<<

Zaczepiany kombajn FELIX Z 

 Kombajn do wiśni i śliw FELIX/Z to maszyna całorzędowa przeznaczona do pracy w sadach prowadzonych wg. technologii szpalerowej a więc dostosowanych do zbioru kombajnowego.  Kombajn do owoców pestkowych FELIX/Zto maszyna zaczepiana do ciągnika, współpracująca z traktorami o mocy min. 80 KM.  Urządzenie wyposażone jest w podzespoły gwarantujące skuteczną i efektywną pracę a przy tym uzyskanie wysokiej jakości zebranych owoców. 

>> Czytaj więcej na temat kombajny do wiśni i śliw FELIX Z <<<

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nowa świdośliwa ‘Amela’ dostępna dla szkółkarzy i plantatorów!

KRUS: Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie w II kwartale 2021 r.