w ,

Zapadł wyrok skazujący oskarżonego Huberta L. w sprawie o oszustwa na szkodę sadowników!

W Sądzie Rejonowym w Grójcu zakończyła się sprawa oskarżonego o oszustwo Huberta L. Przypominamy, że dotyczy ona nabywania od sadowników owoców z odroczonym terminem płatności, celem ich odsprzedaży do jednej z sieci handlowych.

Zdaniem prokuratury grójeckiej w procederze wykorzystano prosty mechanizm wprowadzania sadowników w błąd i doprowadzenia do wydania owoców z obietnicą przyszłej zapłaty, co jednak nie następowało.

Warto dodać, że Hubert L. poprzez swoją spółkę budował zaufanie płacąc za wcześniejsze zamówienia, a brak realizacji kolejnych tłumaczył problemem rozliczeniowym z siecią handlową, która nie potwierdziła zatorów płatniczych.

W dniu 23 listopada 2021 roku przed Sądem Rejonowym w Grójcu zapadł wyrok skazujący oskarżonego Huberta L. w sprawie o oszustwa na szkodę sadowników. Przypomnijmy, że tłem sprawy pozostawał proceder polegający na realizacji na rzecz spółki Huberta L. dostaw owoców, za które nie regulowano sadownikom zapłaty. Sprawa obejmuje zdarzenia z 2019 roku, a szkody sadowników przekroczyły łącznie 250.000,00 PLN. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak informuje poszkodowany:

Chce tą informację opublikować, że takie działania w końcu przestają być bezkarne, to bardzo ważny wyrok!

To ostatni dzwonek dla sadowników na odzyskanie należności!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny jabłek przemysłowych na przestrzeni dwóch tygodni wzrosły o 60%! Aktualna cena za jabłka…

Od listopada 2020 roku nie otrzymał żadnych wpłat za dostarczony towar