w

Włosi tym roku zbiorą tylko jedną szóstą produkcji gruszek?!

Blog sadowniczy „Kobieta w sadzie” udostępnia Państwu informację ze strony italiafruit.net:

Perykultura północnych Włoch znajduje się w skrajnie trudnej sytuacji, do tego stopnia, że ​​producenci zaczynają organizować się w grupy, aby ujawnić problemy instytucjom. Jedna z nich narodziła się w niebezpiecznym dorzeczu Emilia-Romagna, kierowana przez organizatora Luigiego Golinelli, który niedawno wysłał petycję do radnego regionalnego ds. rolnictwa Alessio Mammi z siedmioma kluczowymi punktami dotyczącymi ratowania perykultury.

Produkujemy ponad 3500 hektarów gruszy w Ferrarze w Modenie , Bolonia i Reggio – Emilia, ale do grona dołączają również farmy Lombardii i Veneto, bo sytuacja w tym sezonie jest naprawdę dramatyczna z powodu mrozów, alternarii i szkodników. W tym roku zbierzemy tylko jedną szóstą produkcji gruszek: jesteśmy zdesperowani, banki nam nie pomagają i chcemy mieć nadzieję, że uda nam się pokonać 2021 rok, a tym samym kontynuować naszą pracę jako producenci. Na pewno nie odniesiemy sukcesu, jeśli instytucje nie będą słuchać naszych potrzeb i nie pomogą nam odpowiednimi i natychmiastowymi środkami

– informuje w wywiadzie Luigi i kontynuuje:

Gruszka jest owocem najbardziej dotkniętym przez mrozy zeszłej wiosny, ale reprezentuje również prawdziwą kulturę w Emilii-Romania, gdzie uprawiamy odmiany o 300-letniej historii. Problem w tym, że przyszłość jest zagrożona. 

Aby przezwyciężyć kryzys, grupa spotkała się (zdjęcie powyżej) i opracowała listę siedmiu punktów, które „chcielibyśmy pilnie przedyskutować z radną Mammi i prezydentem Bonaccinim”. Nie ma czasu do stracenia. Prosimy między innymi o: „natychmiastowe i całkowite zwolnienie ze składek na lata 2020 i 2021; otwarcie regionalnego działania na PROW 2021 i 2022 w sprawie przywrócenia potencjału produkcyjnego, zniszczonego przez klęski żywiołowe, niekorzystne warunki atmosferyczne i katastrofy”.

Innym zasadniczym punktem jest „wniosek do UE o ryczałtowe wyrównawcze wsparcie antykryzysowe dla jednego hektara, na podstawie art. 221 rozporządzenia UE 1308/2013 w sprawie środków wyjątkowych, z opłatą od rezerwy kryzysowej, obecnie 487,6 mln euro, uzupełnione alokacją na poziomie regionalnym. Na koniec zwracamy się o ustanowienie dziesięcioletniego kredytu bankowego gwarantowanego przez Ismea, z odpowiednim okresem amortyzacji, oraz aktywację regionalną art. 7 rozporządzenia 1305/2013 w sprawie wkładu podprogramów tematycznych do przedsiębiorstw rolnych (restrukturyzacja niektórych sektorów produkcji ) ”.

My, producenci, ufamy, że Region zwraca uwagę na te prośby – podsumowuje Golinelli

źródło: http://italiafruit.net/

Zbiory w sadzie gruszowym 2021. Jaką odmianę aktualnie zrywają sadownicy?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nad większą częścią kraju w środę będzie słabnący deszcz

Włosi zbiorą o 4% mniej jabłek, Polska notuje wzrost produkcji o 22% ?!