w

Nad większą częścią kraju w środę będzie słabnący deszcz

Nad większą częścią kraju w środę spodziewany jest słabnący deszcz. Wciąż będzie padać na południu Polski – przekazał PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Najcieplej będzie na zachodzie – do 21 st. C, a najchłodniej na południowym wschodzie – do 15 st. C.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał PAP, że w nocy z wtorku na środę nadal będzie padać, zwłaszcza na południu Polski. Alerty trzeciego, najwyższego stopnia przed deszczami wydane zostały dla południowych krańców Śląska i Małopolski. Może spaść tam nawet 65 litrów wody na metr kwadratowy. W nocy najcieplej będzie na Wybrzeżu – do 15 st. C. Najchłodniej zaś na obszarach podgórskich – około 8 st. C.

„Poranek na zachodzie i północnym-zachodzie kraju bez opadów. Będzie tam zdecydowanie więcej słońca. Polska znajduje się ciągle pod wpływem niżu, ale już w środę zacznie dostawać się pod wpływ wyżu, stąd zdecydowana poprawa pogody na zachodzie kraju” – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Na wschodzie też prognozowane są przejaśnienia, jednak zachmurzenie może być duże z przelotnymi opadami. Natomiast deszcz nadal będzie padać zwłaszcza na południu Polski. W Karpatach spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy. „Nad resztą kraju będą słabsze opady, wręcz symboliczne” – dodał synoptyk.

Najwyższa temperatura będzie w środę na zachodzie – od 20 do 21 st. C, natomiast najchłodniej będzie na południowym wschodzie – zaledwie 15 st. C. „Opady zaczną ustępować w rejonach podgórskich dopiero po południu, poprawa pogody powinna nastąpić pod wieczór” – zaznaczył Kamil Walczak.

W całym kraju wzrośnie w środę prędkość wiatru, najsilniej będzie wiać na Wybrzeżu, gdzie w porywach może dochodzić do 60-65 km na godzinę. Również w obszarach podgórskich przewidywany jest silny wiatr. „Szczególnie na Podkarpaciu możemy spodziewać się burz. W tym czasie wiatr może osiągać w porywach do 60 km na godzinę” – dodał synoptyk IMGW.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tragiczny wypadek podczas zbioru malin

Włosi tym roku zbiorą tylko jedną szóstą produkcji gruszek?!