w , ,

Wiosna na plantacji borówki – co musisz wiedzieć? dr inż. Tomasz Krupa oraz Ryszard Nowakowski ARNO

Spotkaliśmy się w Lewiczynie, w Szkółce Arno z Ryszardem Nowakowski oraz z dr inż.Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie podjęte zostały zagadnienia pomocne dla plantatorów borówki, związane z startem wiosennym na plantacji borówki.

Zima była łagodna, temperatury były dodatnie, a to nie sprzyja uprawie borówki. Wegetacja już rusza na plantacjach. Brak deszczu powinien dać nam do myślenia, aby uruchomić już nawodnienie – informuję dr inż. Tomasz Krupa.

Temperatura w ciągu dnia wynosi ponad 15 stopni Celsjusza, w nocy jest na minusie to nie jest dobry czas dla roślin. Wysuszanie wpływa negatywnie na borówkę – informuje Ryszard Nowakowski z szkółki ARNO.

Podstawowym zabiegiem w tym okresie jest lustracja, gdyż może wystąpić zagrożenie ze strony szkodników. Niektórych szkodników naszym okiem nie widać, warto zobaczyć pod lupą pędy. Jeśli można wjechać ciągnikiem na plantacje to warto wykonać pierwszy zabieg – dr inż Tomasz Krupa.

Eksperci w video-relacji informują dokładnie co należy zrobić na początku wiosny w plantacji borówki:

Projekt realizowany z Szkółką ARNO ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z założeniem plantacji borówki amerykańskiej. Wszelkie pytania dotyczące zakładania plantacji, doboru sadzonki, czy prowadzenia uprawy borówki można wysyłać pod adres email: [email protected]

Zapraszamy serdecznie również do zapoznania się z ofertą szkółki ARNO w asortymencie borówki wysokiej. Pytania o dostępność odmian prosimy kierować pod numer telefonu: 📞 607 693 777; ☎️ 48 66 11 779; 📬 [email protected]

Zapraszamy również do przeczytania materiału:

Czy plantacje borówki można założyć wszędzie? dr inż. Tomasz Krupa oraz Ryszard Nowakowski

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wyłudzili 82 mln zł dotacji na prowadzenie grupy producentów warzyw i owoców! Wśród podejrzanych są rolnicy, sadownicy i urzędnicy.

Zielony Ład musi być opóźniony