w

Zielony Ład musi być opóźniony

FOTO: istockphoto

Zarząd KRIR, przekazując pismo Copa-Cogeca skierowane do Komisarza UE ds. Rolnictwa w sprawie środków łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny, 24 marca 2022 r. zwrócił się z apelem do Prezydenta RP, Wicepremiera-Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisarza UE ds. Rolnictwa o poparcie postulatów zawartych w tym piśmie oraz podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”.

Konsekwencje wojny na Ukrainie z każdym dniem coraz bardziej odczuwa Polska i kraje sąsiadujące, ale także odległe państwa, które przez lata sprowadzały z Ukrainy surowce. Nie wiemy także jak długo potrwa ta sytuacja, ani jaki będzie jej dalszy bieg.

W związku z powyższym wnosimy o pilne zawieszenie wszelkich procedowanych reform, których efektem może być dalszy wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego.

Poniżej nasze pisma:

  • Do Prezydenta >>>
  • Do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi >>>
  • Do Komisarza UE ds. Rolnictwa >>>
  • Załącznik – pismo Copa-Cogeca >>>

źródło: KRIR

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Polscy i Polska ma z Ukrainą wspólny cel , podobnie inni mają dorażnie wspólne cele z ruskimi – i jak zwykle skoczą sobie do gardła – dlatego trzeba ich ratować wcześniej niż to było w 41 r.

Wiosna na plantacji borówki – co musisz wiedzieć? dr inż. Tomasz Krupa oraz Ryszard Nowakowski ARNO

Rośnie nam konkurencja do egipskiego rynku