w

W Rosji otworzono kompleks o wydajność sortująco-pakującej ponad 250 ton dziennie

default

W regionie Lipieck (Rosja) otworzono kompleks produkcyjno-logistyczny firmy Agronom-Sad.

Obejmuje magazyn owoców na 25 tys. ton o łącznej powierzchni 32 tys. mz liniami sortowania i pakowania, halą pakowania, magazynami materiałów, wyrobów gotowych, magazynami ekspedycyjnymi oraz budynkiem administracyjnym. Wydajność jednostki sortująco-pakującej wyniesie ponad 250 ton dziennie. Wielkość inwestycji w projekt to ponad 5 miliardów rubli, pisze Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej.

„Poziom technicznego wyposażenia produkcji jest najwyższy i możemy być tylko dumni, że mamy takie firmy”- powiedział Igor Artamonow, szef administracji regionu Lipieck, który wziął udział w ceremonii otwarcia.

W budowę kompleksu zaangażowani byli wysoko wyspecjalizowani inżynierowie i technolodzy z Rosji, Włoch, Niemiec, Francji, Belgii i Holandii, zastosowano nowoczesne i wydajne technologie. Centralna część kompleksu, linia GREEFA, została uruchomiona. Jest w stanie sortować jabłka według wagi, koloru i wielkości z wydajnością 12 ton na godzinę. Jak zauważył dyrektor generalny „Agronom-Sad” Aleksey Volochay, firmie udało się zrealizować projekt w rekordowym czasie.

„W sumie od 2018 roku budowa tego złożonego obiektu została zakończona w niespełna dwa lata. Teraz czekamy na kilka kolejnych etapów ulepszania kompleksu. Planujemy pełną realizację projektu do 2026 roku. Musimy zapewnić dwukrotny wzrost naszych zdolności produkcyjnych zarówno w zakresie zbiorów, jak i przechowywania, sortowania i pakowania, aby zapewnić naszym konsumentom najlepsze rosyjskie jabłko ”- powiedział Alexey Volochay.

„Agronom-Sad” została zarejestrowana w obwodzie lebiedańskim obwodu lipieckiego w 2010 roku. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą jabłek handlowych. Dziś „Agronom-Sad” jest jednym z dziesięciu największych producentów jabłek handlowych. Powierzchnia ogrodów to około dwóch tysięcy hektarów. Macierz asortymentu obejmuje ponad 60 odmian, wśród których znajdują się zarówno tradycyjne rosyjskie – „Bogatyr”, „Zhigulevkoe” i „Antonovka”, jak i zagraniczne – „Red Chief”, „Ligol”, „Lobo” i inne.

źródło: east-fruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRIR: Konieczne wydłużenie terminów stosowania nawozów naturalnych

Jabłka „Jazz” pojawią się w europejskich supermarketach w tym tygodniu