w

W obliczu katastrofy, Związek Sadowników RP stawia rządowi jasne żądania

Polskie sadownictwo w opałach! Gradobicia niszczą plony, a rząd musi działać!

Niestety, niekorzystne zjawiska atmosferyczne nie dają wytchnienia polskim sadownikom. Po wiosennych przymrozkach,teraz gradobicia niszczą plony i doprowadzają do ogromnych strat. W obliczu tej dramatycznej sytuacji, Związek Sadowników RP ponownie apeluje do rządu o natychmiastowe działanie i uruchomienie nadzwyczajnej formy pomocy dla polskich gospodarstw.

Co się dzieje?

Gradobicia, które przeszły w ostatnich dniach przez wiele regionów Polski, spowodowały ogromne straty w sadach.Zniszczeniu uległy owoce, liście, a nawet pnie drzew. W niektórych przypadkach szkody sięgają nawet 100%.

Czego domaga się Związek Sadowników RP?

W obliczu tej katastrofy, Związek Sadowników RP stawia rządowi jasne żądania:

  • Uruchomienie nadzwyczajnej formy pomocy dla polskich gospodarstw sadowniczych. Konieczne jest natychmiastowe wsparcie finansowe, które pozwoli sadownikom na odbudowę zniszczeń i wznowienie produkcji.
  • Prolongata obecnych kredytów i zapewnienie możliwości zaciągania nowych na preferencyjnych warunkach.Sadownicy zmagają się z ogromnymi problemami finansowymi. W tej sytuacji rząd musi im pomóc, ułatwiając dostęp do kapitału.
  • Uruchomienie specjalnej linii kredytowej, kredyty niskooprocentowane, z 2 letnim okresem karencji.Konieczne są rozwiązania systemowe, które pozwolą sadownikom na odbudowę potencjału produkcyjnego i uniknięcie upadłości.
UDOSTĘPNIJ

Rząd ogłosił pakiet wsparcia dla sadowników

Ceny czereśni: sadownicy tracą przez własną grę?