w

Ukraina inwestuje w magazyny chłodnicze, aby eksportować jabłka do Europy.

Od 2015 roku „Młodzieżowy Związek Rolniczy” uprawia 50 hektarów sadów jabłoniowych w regionie Czerniowiec (Ukraina). Do końca 2020 roku planowane jest posadzenie kolejnych 40 hektarów. Prawie cały plon – ponad 2,5 tysiąca ton – jest przechowywany w komorach. W branży bardzo ważne jest posiadanie niezawodnych agregatów chłodniczych – dyrektor „Młodzieżowego Związku Agrarnego” Witalij Nigalatiy.

„Niewiele jest firm na Ukrainie, które mogą nie tylko budować wysokiej jakości komory chłodnicze, ale także świadczyć usługi. Długo szukaliśmy takich osób, spacerowaliśmy i patrzyliśmy, porównaliśmy, analizowaliśmy. Insolar-Kholod to firma z wieloletnim doświadczeniem w skutecznej realizacji projektów budowy sterowanych pod klucz. W pełni przejęli pełną odpowiedzialność za projektowanie, dobór, dostawę i montaż urządzeń chłodniczych i komór chłodniczych. Po drugie mają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Również holenderski sprzęt VanAmerongen już się sprawdził. Są liderami w magazynowaniu. Insolar-Kholod nie porównałbym z firmami europejskimi, bo są najlepsze. Wiem, co mówię, bo pracowałem już z firmami europejskimi – informuje dyrektor „Młodzieżowego Związku Agrarnego” Witalij Nigalatiy w wywiadzie dla portalu  east-fruit.com.

Obecnie wszystkie sady jabłoniowe starają się mieć nowoczesne, zaawansowane technologicznie magazyny chłodnicze, aby eksportować jabłka do Europy, muszą być schłodzone i przygotowane do eksportu zgodnie z europejskimi normami – informuje dyrektor „Młodzieżowego Związku Agrarnego” Witalij Nigalatiy w wywiadzie dla portalu  east-fruit.com.

źródło: east-fruit.com.

Zobacz jakie obiekty dla jabłek budują się na Ukrainie! FOTO

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rosja chce zakazać kupowania drzewek z zagranicy?!

W jakich cenach sadownicy sprzedają drewno na opał z sadu?