w

Potężne ciepło pojawi się w Polsce. Temperatura ma szanse przekroczyć krótkotrwale 22°C.

Potężne ciepło pojawi się w Polsce. Potężne ciepło pojawi się w Polsce. Temperatura ma szanse przekroczyć krótkotrwale 22°C, możliwe zjawiska burzowe. Najcieplejsze dni w tym miesiącu zdarzą się w drugiej połowie tygodnia.

Potężne ciepło w kraju

Od dłuższego czasu nasza uwaga skupiona jest na prognozy numeryczne, które obejmują drugą część bieżącego tygodnia. Z prognoz wynika, że najcieplejsze dni wystąpią w czwartek i piątek. Ostatni weekend marca będzie znacznie chłodniejszy z możliwymi opadami o charakterze zimowym, a nawet i burzami śnieżnymi.

Potężne ciepło. Fala ciepła prognozowana na okres od 21.03.2023 r. do 26.03.2023 r. według modelu GEFS dla Europy i obszarów przyległych

Z prognoz numerycznych wynika, że w okresie od 23.03.2023 r. do 24.03.2023 r. zobaczymy nawet 20°C/23°C. Będą to więc najcieplejsze dni w mijającym roku. Najwyższe wartości zostaną zmierzone w klatkach meteorologicznych oraz profesjonalnych osłonach radiacyjnych na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu. Poczujemy kolejny raz w mijającym miesiącu wiosenne ciepło. Prognozowane jest odchylenie temperatury o nawet 6°C/13°C powyżej normy wieloletniej.

źródło: fanipogody.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kim jest rolnik aktywny zawodowo?

Symbioz: Ryzyko wystąpienia infekcji w ciągu kilku najbliższych dni jest znikome