w

Polskie jabłko klubowe CAMEO® trafi do Indii

Polskie jabłko klubowe CAMEO® trafi do Indii

Wyłączny operator jabłek klubowych CAMEO® w Polsce poinformował, że w ramach długoterminowego kontraktu z jednym z kluczowych dystrybutorów owoców w Indiach, już wkrótce polskie jabłka tej odmiany trafią na hinduski rynek.  

– Nasz kontrakt zakłada regularne cotygodniowe wysyłki kontenerowe – informuje przedstawiciel polskiego dystrybutora Kryspin Woszczyk. – Pierwsze wysyłki zaplanowane są tuż po zbiorach, czyli w przypadku CAMEO® w połowie października – dodaje. 

Hinduski partner handlowy importuje topowe jabłka klubowe z państw zachodnich i dostrzega duży potencjał w odmianie o pożądanej przez rynek charakterystyce. Ceni je między innymi ze względu na wyjątkową jędrność i odporność w transporcie, a należy pamiętać, że na tamtejszym rynku ostatnie etapy dystrybucji często funkcjonują poza łańcuchem chłodniczym. 

Słodkie i chrupiące jabłko CAMEO® jest już znane i cenione przez konsumentów w Indiach, ale importowano je dotąd głównie z RPA. Przy zainteresowaniu importera jabłkiem polskim nie bez znaczenia było wieloletnie doświadczenie polskiego dystrybutora w handlu zamorskim.

Cieszy nas fakt, że jabłka wyprodukowane w Polsce będą konkurować na hinduskich rynkach ze względu na swoją jakość, klasę premium i standard przygotowania, a nie (wyłącznie) ze względu na cenę. 

Indie posiadają prawie 1,4 miliarda mieszkańców, to potężny i bardzo perspektywiczny rynek. Obecnie importują ponad 450 tys. ton jabłek (dane za USDA), jednak jabłka z Polski stanowiły dotąd zaledwie 2% tego wolumenu, bo polscy producenci nie byli w stanie zaoferować wszystkich poszukiwanych przez nich odmian, w tym odmian klubowych. 

Źródło: Materiały prasowe Playinbio Sp. z o.o.

Sukces ekonomiczny jabłek klubowych. Nowe nasadzenia odmiany CAMEO® w Polsce

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tarcza Solidarnościowa – gwarancja ceny za energię elektryczną ?

Ciężarówka z nadmiarem jabłek