w

Pogoda: 20 stopni pod koniec lutego!

Przekroczenie 20 stopni będzie pierwszym znakiem, że naprawdę rozpoczęła się wiosna. W najbliższych dniach zrobi się nie tylko bardzo ciepło, ale też słonecznie. W których regionach kraju będzie najcieplej?

W ostatnich dniach odnotowaliśmy najwyższą temperaturę od początku tego roku. Na Dolnym Śląsku termometry wskazały nawet 17 stopni. Jednak w nadchodzących dniach może być jeszcze cieplej za sprawą napływu nietypowo rozgrzanego powietrza z południa.

Od weekendu (24-25.02) na coraz większym obszarze kraju spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń. W dodatku zacznie wiać fen (wiatr halny), który wyjątkowo ogrzeje i osuszy powietrze z południowych województwach.

W Wielkanoc pogoda rozczaruje. Będzie zimno, deszczowo, a nawet śnieżnie?

W niedzielę (25.02) nawet 15 stopni będzie miejscami w Małopolsce. W poniedziałek (26.02) jeszcze cieplej, powyżej 10 stopni w większości regionów, a na południu, wschodzie i w centrum powyżej 15 stopni. Lokalnie w dolinie górnej Wisły spodziewamy się 17-18 stopni.

Wtorek (27.02) podobne temperatury przyniesie na południu i w centrum. Znów niewykluczone będzie 18 stopni. Apogeum ciepła przypadnie na środę (28.02). Na południu odnotujemy od 15 do 18 stopni, a lokalnie na Śląsku i w Małopolsce nawet do 19-20 stopni w cieniu.

Przy większych rozpogodzeniach poczujemy pierwsze powiewy wiosny. Aura będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu, dłuższym wycieczkom, przejażdżkom rowerowym i bieganiu. Korzystajmy z tej anomalii, która tym razem będzie dla nas przyjemna.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Protest rolników w Brukseli w poniedziałek 26 lutego

ARiMR rozpocznie wypłaty ekoschematów