w , ,

Numer jeden w zbiorze mechanicznym porzeczki, agrestu i aronii!

Produkcja porzeczki w Polsce to dość kontrowersyjny temat w związku z brakiem stabilizacji cenowej. Polska znajduje się na 2 miejscu na świecie, po Federacji Rosyjskiej w produkcji porzeczek. Powierzchnia uprawy porzeczek ogółem (czarnych i kolorowych łącznie) w Polsce w ostatnich latach wynosiła przeciętnie ponad 44 tys. ha. Kombajn na ten moment to jedyne ekonomiczne rozwiązanie w zbiorze porzeczek. Zbiór mechaniczny porzeczek stał się popularny już kilkanaście lat temu a producenci nie wyobrażają sobie w dzisiejszych czasach zbierać ręcznie tej uprawy.

Wraz z rozwojem zbioru mechanicznego w uprawie porzeczek, zaczęto stosować te rozwiązania również w uprawie agrestu i aronii.

Firma Waremczuk wprowadziła na sezon 2021 najnowszy model kombajnu Joanna 5, który dzięki zastosowaniu innego rozdzielacza stał się najbardziej uniwersalnym kombajnem do zbioru porzeczki.
JOANNA-5 to najnowszy model kombajnu do zbioru porzeczek, aronii, agrestu, jagody kamczackiej, świdośliwy, malin oraz innych owoców jagodowych.  Urządzenie gwarantuje efektywny zbiór wysokiej jakości owoców.

Model wyposażony został w uniwersalny, regulowany zespół otrząsający z cichobieżną głowicą oraz jednym otrząsaczem. Już w standardowej wersji posiada funkcję MULTI-FRUIT gwarantującą doskonałe efekty zbioru z różnego rodzaju krzewów, w tym także tych nisko owocujących. W celu zapewnieniu optymalnego dopasowania urządzenia do wielkości i typu zbieranego krzewu, w modelu tym zastosowane zostały demontowalne słoneczka otrząsające, które można dowolnie rozmieszczać na otrząsaczu.

Kombajn do porzeczek JOANNA-5, podobnie jak inne modele z serii JOANNA, został wyposażony w niezależny układ hydrauliczny do napędu zespołów roboczych. Operator maszyny może więc z łatwością dokonywać wszelkich niezbędnych regulacji, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Kombajn Joanna 5 w tym momencie to najbardziej uniwersalny model kombajnu w Polsce do zbioru mechanicznego. Świetnie sprawdzi się w starych i młodych kwaterach uprawy porzeczek, aronii oraz agrestu .

Drugą alternatywą do zbioru mechanicznego dla producentów porzeczek są kombajny Victor. Do wyboru mamy:

Samobieżny, całorzędowy kombajn  VICTOR przeznaczony jest do profesjonalnego zbioru aronii, agrestu, porzeczek, dzikiej róży czy innych owoców jagodowych. Skuteczne i sprawdzone rozwiązanie do wielkoobszarowych plantacji, umożliwiające prowadzenie ciągłego zbioru owoców.

Maszyna wyposażona jest w spełniający najnowsze normy dotyczące emisji spalin, silnik DEUTZ a także w pełni hydrauliczne napędy robocze. System zbioru zastosowany w kombajnie VICTOR oparty jest na parze otrząsaczy ustawionych względem siebie w  kształcie literę V. Rozwiązanie to gwarantuje blisko 100% skuteczność zbioru a jednocześnie jest bezpieczne dla krzewów, eliminując ryzyko powstawania uszkodzeń. W zależności od potrzeb kombajn może być wyposażony w różne systemy odbioru owoców.

>> Czytaj więcej o samojezdnym kombajnie VICTOR <<<

Kombajn VICTOR PREMIUM jest modelem specjalistycznego całorzędowego kombajnu do zbioru aronii, porzeczek, agrestu, dzikiej róży i innych owoców stanowiącego doskonałe rozwiązanie dla plantacji od 30-40 ha do kilkuset hektarowych.

Maszyna to wyposażona jest w wysokoprężny silnik DEUTZ, spełniający najnowsze europejskie normy i wymagania jakościowe.  Urządzenie posiada hydrauliczne napędy zespołów roboczych, dzięki którym zarówno sterowanie, jak i sama praca stają się przyjemnością.
Model PREMIUM samobieżnego kombajnu do zbioru owoców standardowo wyposażony jest w panoramiczną, klimatyzowaną oraz wyciszoną kabinę. Dzięki ogromnej powierzchni przeszklonej oraz przedniej panoramicznej szybie VICTOR PREMIUM zapewnia znakomitą widoczność z kabiny operatora.

>>> Czytaj więcej na temat samojezdnego kombajnu VICTOR PREMIUM <<<

Kombajn VICTOR Z jest to specjalistyczny całorzędowy zaczepiany kombajn pierwszego wyboru w profesjonalnym zbiorze porzeczki, aronii, dzikiej róży i innych owoców jagodowych.

Został zaprojektowany i przystosowany do pracy na kilkudziesięciu hektarowych plantacjach, gdzie krzewy są posadzone w szpaler bez jakichkolwiek podpór. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rozstaw rzędów, który musi wynosić minimum 3,50 m. Zapewnienie powyższych warunków umożliwia uzyskanie bardzo dobrej jakości owoców oraz wysokich plonów.
Wyposażony jest w system zbioru owoców oparty na parze otrząsaczy ustawionych względem siebie w literę V. System gwarantuje blisko 100% skuteczność zbioru bez jakichkolwiek uszkodzeń krzewów.

> Czytaj więcej na temat kombajnu VICTOR Z <<<

Zobacz również:

Jaki kombajn wybrać do zbioru malin z podporami, bez podpór, letnich, jesiennych?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolnicy stracą prawo do ubezpieczenia w KRUS i będą zmuszeni do przejścia na ZUS?! Składki w wysokości nawet 1457,49 zł !

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach – Państwowym Instytutem Badawczym!