w

Nie będzie pomocy finansowej do zakupu nawozów ?

foto: istockphoto

Aktualnie nie są prowadzone prace nad uruchomieniem kolejnej edycji programu pomocy w sprawie dofinansowania zakupu nawozów” – napisał Kowalczyk.

Należy zaznaczyć, iż pomimo, że ceny nawozów mineralnych znajdują się nadal na bardzo wysokich poziomach, to odnotowane w październiku i listopadzie obniżki cen mogą być początkiem odwrócenia trendu wzrostowego i przekształcenia go w tendencję spadkową, tym bardziej że ceny gazu na europejskim rynku są w wyraźnym trendzie spadkowym. Ponadto, sytuacja w zakresie wolumenu importu nawozów mineralnych powoli się poprawia, na co wskazuje wzrost importu, nie tylko nawozów azotowych, ale również wieloskładnikowych” – dodał.

Kowalczyk podaje, że z analizy danych Ministerstwa Finansów dotyczących importu nawozów mineralnych w poszczególnych miesiącach wynika, że wrzesień 2022 r. był trzecim miesiącem z rzędu, w którym import nawozów był ilościowo większy niż rok wcześniej. W październiku 2022 r. zaimportowano ponad 370 tys. ton nawozów mineralnych, o 49,6 proc. więcej niż rok wcześniej – czytamy na bankier.pl

  • źródło: bankier.pl / PAP

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Specjalistyczne maszyny Kubota na Targach TSW 2023 – Jakub Korczak

Cielmus o Targach w Niemczech i w Polsce ! Które były lepsze ?