w ,

Nawożenie dolistne borówki w sezonie wiosennym

Startujemy z sezonem nawożenia i dokarmiania na plantacjach borówek. Początek wegetacji został nieco opóźniony ze względu na zimną wiosnę oraz kilkudniowe spadki temperatur nocami, na przełomie marca i kwietnia.

Teraz jest odpowiedni moment dla plantatorów borówki na podjęcie decyzji, jak i czym dokarmiać rośliny.

Wielu producentów borówki wysokiej rekomenduje produkty firmy Valagaro, produkty unikalne w swoim składzie i gwarantujące produkcję owoców oraz utrzymanie wigoru krzewów na najwyższym poziomie. Valagro to lider w produkcji i komercjalizacji biostymulatorów i innych specjalistycznych preparatów dla roślin uprawnych.

Stres roślin

Pierwszym produktem, który może okazać się kołem ratunkowym w sytuacjach awaryjnych jest MEGAFOL. Produkt na rynku polskim jest dostępny od ponad dekady i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w sytuacjach stresowych dla roślin.

Przymrozki, ulewa i susza w sadzie to ogromny stres dla roślin, który wywiera niekorzystny wpływ na metabolizm roślin, co ogranicza wielkość i jakość plonów. Zastosowanie przed lub po wystąpieniu stresu betain oraz aminokwasów (Arginina, alanina, izoleucyna, tyrozyna i walina), zapewnia optymalną prewencję i odbudowę najważniejszych funkcji metabolicznych rośliny.

MEGAFOL jest roślinnym biostymulatorem o funkcji ANTY-STRESOWEJ oraz pełni funkcję aktywatora wzrostu który zwiększa plon i poprawia jego jakość. Zawiera  w 100% składniki organiczne pochodzące naturalnych ekstraktów roślinnych.

Efekty MC CREAM i MEGAFOL na plantacjach borówki w Polsce! VALAGRO – GEAPOWER

Doskonałe nawożenie

Znanym doskonale produktem w uprawach jagodowych jest PLANTAFOL. Seria nawozów dolistnych charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością oraz szybką i całkowitą absorpcją przez liście. Wszystkie produkty zawierają chelatowane przez EDTA mikroskładniki i mogą być mieszane z większością produktów. Seria obejmuje pięć formuł, które różnią się zawartością azotu, fosforu i potasu. Dzięki temu:

• – Wspomagają wzrost roślin w każdej fazie rozwoju,

• – Zapewniają wysoki poziom produkcji i jakość.

Większe i równiejsze owoce

MC EXTRA jest rozwiązaniem, którego producenci długo wyczekiwali, bowiem umożliwia „kontrolę” rośliny – a tym samym utrzymanie masy liściowej adekwatnej do zawiązanych owoców, zapobiegając wydłużaniu międzywęźli obserwowanych w gatunkach wiążących piętrowo.

Mechanizm działania MC EXTRA sprowadza się do:

– Stymulowania podziałów komórkowych

– Zwiększania objętości komórek

– Rozoju tkanek roślinnych oraz powiększanie owocu

– Główne korzyści ze stosowania preparatu MC EXTRA

 • – Wyrównany wzrost, kontrolowany wzrost części liściowej roślin,
 • – Maksymalizacja plonu, większy kaliber owocu,
 • – Nowa formulacja mikrogranulowana dla maxymalnej rozpuszczalności,
 • – Działanie ochronne dla roślin w warunkach stresowych (MANNITOL, BETAINY),
 • – Poprawa wybarwiania owoców,
 • – W pełni bezpieczne i naturalne rozwiązanie.

Regencja po gradzie

VITASEVE to nowy produkt, który został wprowadzony jako wsparcie dla roślin, gdzie transport wewnętrzny w wyniku niekorzystnych warunkow został uszkodzony.
Produkt ma na celu wspomóc funkcjonowanie wiązek przewodzących, poprawić krążenie soku komórkowego wewnątrz rośliny oraz wspomagać promowanie odżywienia roślin.
Korzyści płynące ze stosowania Vitaseve:
 •  – spowolnienie starzenia;
 •  – poprawa sprawności układu naczyniowego;
 •  – promuje odżywianie roślin poprzez poprawę krążenia soku roślinnego;
 •  – większy plon i lepsza jakość owoców;
 •  – poprawa zdrewnienia tkanek.

Lepszy smak i wybarwienie owoców

MC CREAM w swoim składzie zawiera algi (Ascophyllum nodosum) hodowane przez Norweską spółkę firmy. Specjalny skład produktu sprzyja aktywności fotosyntetycznej oraz dynamicznemu rozwojowi rośliny w oparciu o całkowicie naturalne substancje (betainy oraz  aktywnie biologicznie substancje). Formuła preparatu jest wzbogacona o mikroskładniki: mangan oraz cynk.

Skuteczność produktów Valagro potwierdzają producenci!

Z wizytą na plantacji borówki. Mirosław Garliński i Karolina Marzecka o linii MC

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Biedronka wprowadzała konsumentów w błąd. Sąd utrzymał karę ponad 60 mln zł dla spółki.

Jest reakcja! Będzie łatwiej o pracowników sezonowych!