w , ,

Stres roślin: Dlaczego warto stosować MEGAFOL?

Przymrozki, ulewa i susza w sadzie to ogromny stres dla roślin, który wywiera niekorzystny wpływ na metabolizm roślin, co ogranicza wielkość i jakość plonów. Zastosowanie przed lub po wystąpieniu stresu betain oraz aminokwasów (Arginina, alanina, izoleucyna, tyrozyna i walina), zapewnia optymalną prewencję i odbudowę najważniejszych funkcji metabolicznych rośliny.

Dzięki wyjątkowej technologii GEAPOWER stworzonej przez VALAGRO otrzymano produkt MEGAFOL, który jest biostymulatorem redukującym wpływ stresów abiotycznych na produkcję roślinną.

Liczne testy (doświadczenia polowe, badania genetyczne i fenomiczne) potwierdzają, że Megafol jest bezpiecznym, naturalnym preparatem poprawiającym aktywności roślin i plonowanie w sytuacji stresu. 

MEGAFOL zawiera szereg biomolekuł, które pomagają roślinom przetrwać m.in. stres wywołany przymrozkami, suszą czy ulewą. Oddziaływuje na stabilizację błon komórkowych i prawidłowe funkcjonowanie  białek regulowanych niską temperaturą oraz wpływa na regulację wiązania wapnia w komórce- uniemożliwiając depolaryzację błon a tym samym przetrwanie komórek, w warunkach stresu.

MEGAFOL jest roślinnym biostymulatorem o funkcji ANTY-STRESOWEJ oraz pełni funkcję aktywatora wzrostu który zwiększa plon i poprawia jego jakość. Zawiera  w 100% składniki organiczne pochodzące naturalnych ekstraktów roślinnych.

W warunkach stresu – chroni plon
W normalnych warunkach – poprawia aktywność i produktywność roślin

Zawiera czynniki wzrostu, które regulują aktywność aparatów szparkowych. W ten sposób roślina jest stymulowana do lepszej obrony w przypadku wystąpienia czynników stresujących. Betainy są naturalnymi osmolitami. Oznacza to, że aktywnie zapobiegają stresowi osmotycznemu (susza, zasolenie, wysoka temperatura) i poprawiają retencje komórek zapobiegając ich odwodnieniu.

Zawarte w MEGAFOLU specyficzne aminokwasy zapewniają optymalną ochronę i odtworzenie najważniejszych funkcji metabolicznych.

POBUDZA WZROST ROŚLIN:

MEGAFOL zawiera aminokwasy, które zwiększają aktywność fotosyntetyczną roślin co zapewnia większą ilość energii dla rozwoju i wzrostu.Dzięki zawartości naturalnych z ekstraktów roślinnych poprawia  również rozwój rośliny

AKTYWNOŚĆ TRANSPORTOWA:

MEGAFOL poprawia pobieranie nawozów i innych substancji podawanych roślinie.

MEGAFOL może być z powodzeniem stosowany łącznie z fungicydami, herbicydami, insektycydami i nawozami. Skuteczność i szybkość działania tych preparatów wzrasta przy ich stosowaniu łącznie z MEGAFOLEM.

Przy stosowaniu z selektywnymi herbicydami występuje szybsza eliminacja chwastów.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kiedy polski rząd podejmie rozmowy ze stroną ukraińską w sprawie pracowników do pracy sezonowej?

Polskie plantacje truskawki są miejscem najlepszej pracy na świecie!