w , , ,

Regeneracja borówki na najwyższym poziomie po gradzie i przymrozku ! Efekty zdumiewające !

Przymrozki na plantacji borówki potrafią spustoszyć uprawę. O tym, że nie każda odmiana borówki jest odporna na wiosenne przymrozki przekonał się Pan Mirosław, plantator borówki amerykańskiej w Dolecku.

Odmiana Toro znajdująca się w zadoleniu, w dniu 18 maja 2022r. dostała przymrozkiem kilkugodzinnym do minus 6 stopni Celsjusza. Niestety ale, w tej fazie rozwoju, taki krzew nie ma prawa przetrwać – informuję Pan Mirosław.

Niestety, ale producenci owoców jagodowych muszą liczyć się z ryzykiem przymrozków i konsekwencjami po nich, jakimi na przykład mogą być przemarznięte krzewy i brak plonowania. Czy istnieje produkt, który w takich sytuacjach może pomóc na plantacji?

W sytuacji stresowej takiej jak przymrozki lub grad warto sięgnąć po produkt Vitaseve, który działa regeneracyjne dla krzewów, zabliźnia rany – informuję Karolina Marzecka z firmy Valagro.

Po przymrozku nie liczyłem na zbiory, a obawiałem się, czy w ogóle krzewy przeżyją. Zastosowałem produkt firmy Valagro i zacząłem widzieć zdumiewające efekty – informuje plantator.

Efekty jakie osiągnął Pan Mirosław na swojej plantacji po zastosowaniu Vitaseve zobaczyć mogą Państwo w video-relacji. Zapraszamy do oglądania:

Vitaseve to nowy produkt, który został wprowadzony jako wsparcie dla roślin, gdzie transport wewnętrzny w wyniku niekorzystnych warunkow został uszkodzony.
Produkt ma na celu wspomóc funkcjonowanie wiązek przewodzących, poprawić krążenie soku komórkowego wewnątrz rośliny oraz wspomagać promowanie odżywienia roślin.
Korzyści płynące ze stosowania Vitaseve:
 – spowolnienie starzenia;
 – poprawa sprawności układu naczyniowego;
 – promuje odżywianie roślin poprzez poprawę krążenia soku roślinnego;
 – większy plon i lepsza jakość owoców;
 – poprawa zdrewnienia tkanek.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny śliwek spadły z 4 złotych do 1,20

Z niepokojem rolnicy obserwują drastyczny brak nawozów w punktach sprzedaży.