w , ,

Najczęściej wybierany kombajn do zbioru wiśni ! Felix Z od firmy Weremczuk !

Wiśnie pod względem produkcji są drugim gatunkiem drzew najczęściej uprawianych w Polsce. Niestety, rosną koszty produkcji a i z roku na rok brakuje rąk do pracy, z tego względu dużo osób decyduje się na zbiór mechaniczny wiśni. 

Sadownicy coraz chętniej decydują się na zakup kombajnów do zbioru, niż ich wynajem. Uprawa wiśni jest wieloletnia, a więc zakup tego typu maszyny jest jak najbardziej uzasadniony ekonomicznie. Producenci wiśni za zbiór ręczny płacą pracownikom 1/2 swojego wynagrodzenia za wiśnie, podobnie jest z wynajęciem usługi zbioru wiśni. Kombajn do zbioru skraca czas zbiorów oraz ogranicza liczbę niezbędnych pracowników do zrywania owoców, co przekładana się na ekonomiczny plus ze względu na użytkowanie go od kilku do kilkunastulat w swojej uprawie.

Nie wątpliwe kombajnem najczęściej wybieranym wśród producentów wiśni jest Felix Z, polskiego producenta Weremczuk. 

 

 

FELIX-Z ze względu na swoją wielkość potrzebuje ciągnika o mocy 80 koni mechanicznych. Zaletą kombajnu jest wydajność. W ciągu ponad dwóch godzin kombajn może zebrać owoce z jednego hektara. Owoce podczas zbioru kierowane mogą być do kistenów lub skrzynek.

Solidna i trwała konstrukcja kombajnu i zastosowane rozwiązania pozwalają pracować w różnych warunkach, na terenie płaskim i pochyłościach oraz w sadach gdzie wysokość drzew sięga 3,85 m. Kombajn posiada system optymalizacji docisku otrząsaczy do drzewa, niezbędny w przypadku pracy na wzniesieniach.

KOMBAJN DO WIŚNI NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Kombajn do wiśni i śliw FELIX/Z to maszyna całorzędowa przeznaczona do pracy w sadach prowadzonych wg. technologii szpalerowej a więc dostosowanych do zbioru kombajnowego.
Warto wspomnieć, że firma WEREMCZUK produkcją maszyn rolniczych zajmuje się od ponad 40 lat. Kombajny z serii FELIX produkowane są od kilkunastu lat i sprzedawane są w Polsce i zagranicą. Pierwsze modele wciąż pracują a użytkownicy chwalą je sobie za solidną konstrukcję i niską awaryjność. Jeśli jednak pojawiają się problemy to firmowy serwis stara się jak najszybciej je rozwiązać.


Kombajn do owoców pestkowych FELIX/Z to maszyna zaczepiana do ciągnika, współpracująca z traktorami o mocy min. 80 KM.  Urządzenie wyposażone jest w podzespoły gwarantujące skuteczną i efektywną pracę a przy tym uzyskanie wysokiej jakości zebranych owoców.  Wszystkie zespoły robocze kombajnu  do wiśni FELIX/Z są napędzane hydraulicznie, dzięki czemu maszyna jest prosta w obsłudze a ponad to pozwala na szybkie dostosowywanie parametrów pracy do aktualnych potrzeb.  Maszyna wyposażona jest także w skrętne koła oraz sterowany hydraulicznie dyszel co znacznie upraszcza wykonywanie wszelkich manewrów..
Oprócz tego system osłon oraz układ hamulcowy w kombajnie gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania maszyny w sadzie i transportu po drogach publicznych.

JAK DZIAŁA KOMBAJN DO ZBIORU WIŚNI?

Zasada pracy kombajnu do zbioru wiśni FELIX/Z oparta jest na systemie 2 pionowych otrząsaczy, które wprawiając gałęzie drzewa w ruch drgający, powodują obrywanie się owoców. Ciągnięty przez traktor kombajn najeżdża na drzewo, które zostaje wprowadzone w strefę otrząsania kombajnu. Owoce spadają na elastyczne transportery znajdujące się poniżej zespołu otrząsającego. Warto podkreślić, że maszyna została wyposażona w dodatkowy system osłon i uszczelnień, który zapobiega powstawaniu strat owoców. W dalszej kolejności owoce przenoszone są do zespołu oczyszczającego kombajnu wiśniowego. Pozbawione zanieczyszczeń owoce wiśni lub śliw trafiają do skrzyniopalet lub skrzynek ustawionych na pomoście roboczym.

JAKI KOMBAJN DO ZBIORU WIŚNI WYBRAĆ?

W ofercie firmy poza kombajnem  zaczepianym FELIX/Z znajduje się także samobieżny kombajn do wiśni FELIX. W przypadku posiadania większych areałów warto rozważyć zakup  maszyny, która pozwoli na ciągłą pracę, bez konieczności stosowania zbędnych przestojów.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej maszyny – sprawdź tutaj – FELIX.

Zobacz również:

Zbiór mechaniczny wiśni kombajnem całorzędowym FELIX-Z [VIDEO]

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Importują do Polski śliwki z Serbii. Kłody pod nogi dla polskich producentów śliwek!

Ceny za jabłka przemysłowe 2022 vs 2021 / 2020 / 2019