w

Nadchodzą wiosenne temperatury przekraczające 20 stopni

Prognozy długoterminowe na początek marca prezentują się ekscytująco. Po kolejnym powrocie zimy czekać ma nas olbrzymie ocieplenie i nadejście wiosennych temperatur przekraczających 20 stopni w cieniu. 

Przed nami pogodowa jazda bez trzymanki, ponieważ aura będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie balansując między zimą a wiosną. Przełom tego i przyszłego tygodnia minie pod znakiem opadów śniegu i mrozu, ale nie na długo

Od początku przyszłego tygodnia nadejdzie ocieplenie, które w pierwszych dniach marca przyniesie nam nawet kilkanaście stopni niemal w całym kraju. Na tym jednak się nie skończy, bo między 7 a 9 marca termometry mają pokazać powyżej 20 stopni w cieniu.

Jeśli prognozy się sprawdzą, to na południu i zachodzie kraju odnotujemy nawet do 23 stopni. Miejscami może jednak padać deszcz, przejdą też pierwsze wczesnowiosenne burze.

Chociaż tak wysokie temperatury w pierwszej dekadzie marca wydają się niemożliwe, to jednak zdarzały się one na tle historii. Prawie każdego dnia rekordy oscylują w okolicach 20 stopni, a 7 marca 2007 roku w Małopolsce odnotowano nawet 23 stopnie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tragiczny wypadek w gospodarstwie sadowniczym. Skrzynie osunęły się przygniatając małżeństwo.

Relacja video ze spotkania „Kubota Insight Program” w Grójcu.