w , ,

Mało kogo stać na zakładanie plantacji borówki. Trociny zdrożały 400% – Mirosław Garliński

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Borówkowa odbywała się 9 i 10 marca. Odwiedziliśmy największe wydarzenie w Europie

Podczas części teoretycznej w Ożarowie Mazowieckim spotkaliśmy wielu plantatorów borówki, zapytaliśmy jednego z nich o to, co myśli o formule tego wydarzenia.

Pan Mirosław Garliński podczas wywiadu poruszył bardzo ważną kwestie dotycząca kosztów zakładania plantacji, które wzrosły w tym roku o 30-40%.

Rozmawiam z moimi kolegami szkółkarzami, którzy mówią, że od ubiegłego roku sprzedaż i zapotrzebowanie na borówki zmalała, Uważam, że jest to spowodowane, wysokimi kosztami założenia plantacji. Wzrosły koszty trocin o 400%. Nawozy, paliwo, sadzonki, robocizna, to wszystko poszło w górę o 30 – 40 % [ dokładne wyliczenia można przeczytać w LUTOWYM numerze JAGODNIKA ]- mówi Mirosław Garliński, plantator z Dolecka.

Podczas wywiadu, Pan Mirosław poruszył również wątek, nieodpowiedzialnych plantatorów i sadowników, którzy nie stosują stref buforowych i konsekwencji jakie z tego wynikają.

Cały wywiad z Mirosławem Garlińskim mogą Państwo odsłuchać w niżej zamieszczonym video:

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny nawozów w marcu. Gdzie jest najdrożej ?

Sytuacja branży wygląda słabo, żeby nie powiedzieć źle — Przemysław Błądek, Appolonia