w

Ktoś w nocy wyciął sadownikowi 600 drzew jabłoni!

Do okropnego zdarzenia doszło na wsi Grabina. W nocy ktoś wtargnął do sadu i wyciął bezprawnie blisko 600 jabłoni! O całej sytuacji poinformował sadownik na swoim facebook oraz forum „Sadownictwo – doradztwo”.

W filmie zamieszczonym przez sadownika słyszymy:

…Ktoś do mnie przyszedł do sadu i wyciął mi 600 drzew!

Zamieszczamy uprzejmościowo ogłoszenie sadownika:

!!!UWAGA!!! W nocy z czwartku na piątek 29-30 lub piątku na sobotę 30- 31lipca, na wsi Grabina w gminie Klimontów dokonano aktu barbarzyństwa i ścięto blisko 600 jabłoni. Policja prowadzi już postępowanie w tej sprawie, każdy kto coś widział słyszał lub wie cokolwiek proszony jest o pilny kontakt. Oferowana jest nagroda wysokości 10 000 zł dla osoby która zdemaskuje sprawcę tego czynu, niezbędne będzie poparcie tego dowodami. Jest to czysty przykład do czego doprowadza zazdrość i nienawiść, udostępnij i przekaż dalej, dziś ja a jutro może to spotkać ciebie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Wyrazy współczucia dla poszkodowanych, choć jak słucham ile razy takie „sady” są pryskane pestycydami to myślę sobie jednego dziadostwa mniej. Jakiekolwiek owoce przeznaczone do jedzenia potraktowane chemią są w praktyce niejadalne i trujące. Niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć porządne, czyste owoce. Nawet tak zwane owoce ekologiczne mają często dopuszczalne dość wysokie normy pestycydów. Sprawia to, że produkty „EKO” często trzeba niestety omijać z daleka. Szukajcie małych, lokalnych sadowników. Kupować trzeba po wywiadzie z taką osobą jakie ma przekonania. Cena owoców prawdziwie ekologicznych jest zdecydowanie wyższa, ale walory smakowe i zdrowotne są warte każdej ceny.

  2. Jedna osoba na pewno tego nie zrobiła nie zdążyłaby w jedną noc wyciąć tyle drzewek a jakby piłą mechaniczną to by było słychać przecież musiało być kilku sprawców na taką skalę zniszczeń.

W sprawie retencji wód – projektowane uproszczenia

Komunikat sadowniczy: Stosowanie krzemu w celu ograniczenia liczebności mszyc.