w , ,

Komunikat sadowniczy: Stosowanie krzemu w celu ograniczenia liczebności mszyc.

Spotkaliśmy się z dr Janem Golba w sadzie, gdzie produkcja jabłek jest z przeznaczeniem na baby food, to znaczy owoce nie mogą zawierać pozostałości ŚOR. Podstawową metodą ograniczania występowania szkodników w uprawach jest równowaga w ekosystemie. Równowaga w ekosystemie i dobra kondycja roślin to podstawa, ale gdy to zawodzi z pomocą przychodzą produkty Perma Guard Agro:

Aby wyprodukować owoce bez pozostałości, należy zrezygnować ze stosowania ŚOR i zastosować produkty, które takiej chemii nie pozostawiają. W celu ograniczenia liczebności mszyc zastosowano w tym sadzie ADESIL. ADESIL powinniśmy stosować w zależności od intensywności rozwoju szkodnika. Produkt jest dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym a więc produkt nie pozostawia pozostałości w owocach.

-informuje dr Jan Golba w video-relacji.

Krzem w produkcie ADESIL jak informuje dr Jan Golba działa również na jakość owoców. Drugim produktem polecanym przed doradcę jest produkt ZUMSIL,

ZUMSIL ma bardzo wysoką koncentrację kwasu ortokrzemowego. Po zastosowaniu tego produktu liść bardzo szybko się usztywnia i przestaje być atrakcyjny dla mszycy. Dodatkowo odczyn pH produktu jest wysoki a wysokiego pH mszyce nie lubią a więc skutecznie ograniczamy liczebność mszyc.

-informuje dr Jan Golba w video-relacji.

Zapraszamy również do materiału:

Ograniczenie liczebność niektórych mszyc, bez używania chemii w sadzie Pawła Kazany

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ktoś w nocy wyciął sadownikowi 600 drzew jabłoni!

Ujawniono próbę przemytu 56 opakowań środków ochrony roślin