w

Krajowa Grupa Spożywcza : będzie pozwalała na godne sprzedawanie produktów rolnych przez rolników.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych podpisane zostały dziś umowy o przekazaniu udziałów, dzięki którym powstanie Krajowej Grupy Spożywczej stało się faktem. 

Podpisane dziś umowy tworzą formalnie Krajową Grupę Spożywczą. Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa i jest to kolejny przykład realizacji naszych zapowiedzi wyborczych – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Krajowa Grupa Spożywcza będzie tym podmiotem, który będzie odgrywał istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego – dodał wicepremier.

Szef resortu rolnictwa zwrócił jednocześnie uwagę na niezwykle istotną rolę Krajowej Grupy Spożywczej, która będzie pozwalała na godne sprzedawanie produktów rolnych przez rolników.

To jest początek procesu konsolidacji sektora rolno-spożywczego, za nim pójdą kolejne – dodał szef resortu rolnictwa.

Uczestniczący w konferencji podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka przypomniał, że uzasadnienie biznesowe powstania Krajowej Grupy Spożywczej mówi o generowaniu przychodów na poziomie 3,5 mld złotych, co oznacza blisko 30-procentowy wzrost dochodów Krajowej Spółki Cukrowej.

Przewidujemy wzrost przychodów w sektorze zboża i mąki o około 300 mln złotych, a w sektorze skrobi o około 50 mln. W sumie zysk netto powinien wzrosnąć o 47 procent – poinformował wiceminister MAP

  • źródło: gov.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dlaczego warto mieć murarkę w sadzie – Cezary Rokicki, Przemysław Kapka Osmia Future

Oficjalnie: Białoruś umożliwiła wwóz z Polski jabłek i gruszek!