w ,

Dlaczego warto mieć murarkę w sadzie – Cezary Rokicki, Przemysław Kapka Osmia Future

Spotkaliśmy się przed kwitnieniem jabłoni z Przemysławem Kapką Prezesem Osmia Future oraz Cezarym Rokickim, sadownikiem z Białej Rawskiej. Celem naszego spotkania było poznanie w praktyce zastosowania u sadownika rozwiązań Osmia Future: Ul Osmia Box oraz aplikacja BeeGrow.

Posiadam murarkę ogrodową w ulach Osmia Box i aplikację BeeGrow, która pomogła mi poprawnie rozstawić na całym areale ule. Łącznie mam teraz 46 uli Osmia Box. Murarkę ogrodową posiadam w swoim gospodarstwie od 7 lat oraz pszczołę miodną. Łącze u siebie te dwa gatunki, aby się uzupełniały podczas lotów. Niestety zauważam, że pszczoła miodna jest mniej zainteresowana jabłoniami – informuję Cezary Rokicki, sadownik z Białej Rawskiej.

Aplikacje „BeeGrow” można pobrać bezpośrednio ze sklepu klikając niżej w link:

https://apps.apple.com/pl/app/beegrow/id1607824267?l=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.smartsoftsolutions.beegrow&gl=PL

Pszczoły miodne i murarka ogrodowa uzupełniają się w sadzie – stwierdza Przemysław Kapka.

A co z serwisem później murarki ogrodowej w ulach Osmia Box?

Po sezonie nowe pokolenie należy wyjąć z środka ula, przeprowadzić selekcję, dezynfekcję i popakować w pudełka. System należy również wyczyścić, zdezynfekować, wymienić membranę i złożyć aby móc użyć w kolejnym sezonie. Wszystkie te czynności przeprowadzane są automatycznie dzięki urządzeniu specjalnie do tego celu stworzonemu. Dzięki automatyzacji najbardziej pracochłonnych procesów w hodowli pszczół samotnic zapylanie staje się tak proste jak w zastosowaniu trzmieli lecz dużo tańsze – informuję Przemysław Kapka, Osmia Future.

Kiedy wystawić murarkę ogrodową?

Mamy początek różowego balona, myślę, że na pełnie kwitnienia murarka w 100% wykluje się. Najpierw wylęgają się samce a później za dwa tygodnie samice – Cezary Rokicki.

Śliwka i czereśnia to już zdecydowanie za późno na wystawienie. Jeśli chodzi o wystawienie murarki w sadzie jabłoniowym to jest to ostatni moment, żeby wystawić murarkę do sadu – informuję Przemysław Kapka z Osmia Future.

Zapraszamy do video-relacji, gdzie znajdą Państwo więcej informacji z wizyty u sadownika:

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:

Osmia 4.0 czyli, najbardziej profesjonalny i innowacyjny system do zapylania na świecie

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mimo bardzo dużej podaży, ceny jabłek poszły lekko w górę.

Krajowa Grupa Spożywcza : będzie pozwalała na godne sprzedawanie produktów rolnych przez rolników.