w , ,

Koszt zbioru mechanicznego upraw jagodowych w 2022r.

W ciągu ostatnich kilku lat zbiór owoców jagodowych takich jak porzeczki, agrest, jagoda kamczacka, malina, czy borówka został bardzo mocno zmechanizowany. Nadmienić należy jednak, że nie każda plantacja i nie każda odmiana jest możliwa do zbioru mechanicznego.

Mimo iż, jak sama nazwa wskazuje „zbiór mechaniczny” nie jest w 100% zastąpiony przez maszynę. Podczas zbioru wymagana jest wciąż siła robocza do odbioru pełnych platanów i podawania pustych na kombajnie. Jeśli zbieramy owoce do kistenu potrzebny jest jeszcze operator ciągnika zdejmującego skrzynie.

Pytanie: Jaki jest koszt wynajęcia usługi zbioru kombajnem w 2022r.?

Operatorzy kombajnów liczą się z faktem, że przy stawce płatnej od kg, praca nie zawsze może się okazać opłacalna, dlatego w tym roku podobnie jak w poprzednich obowiązują stawki godzinowe. Koszt usługi wynosi od 300 zł do 450 zł za godzinę. Cenę warunkuję lokalizacja w Polsce oraz rodzaj kombajnu.

Daje kombajn samojezdny z operatorem do zbioru, natomiast po stronie gospodarza jest zorganizowanie ludzi do obsługi sortowania na taśmach owoców i odbierania pełnych opakowań – informuję Grzegorz Budyta, świadczący usługi zbioru mechanicznego w uprawach jagodowych.

Kontakt w sprawie usługi zbioru mechanicznego z Grzegorzem Budyta: 784 130 282

Zbiór mechaniczny jagody kamczackiej. Jak powinna wyglądać plantacja do zbioru mechanicznego !

Zbiór mechaniczny jagody, aronii i jeżyny? To możliwe! Zobacz kombajny do zbioru.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Już wkrótce ruszy skup czarnej porzeczki. Jakie będą ceny na skupie?

Co robić żeby w przyszłości utrzymać się na rynku?