w ,

Już wkrótce ruszy skup czarnej porzeczki. Jakie będą ceny na skupie?

Zbiory porzeczki lada chwila, a więc producenci tych owoców zastanawiają się jakie ceny będą obowiązywać w tym sezonie na skupach.

Przypomnijmy jakie stawki były w latach poprzednich:

Rok 2019:  0,90 – 1,20 zł za kg porzeczki do mrożenia i 0,60-0,90 zł za kg porzeczki na koncentrat.

Rok 2020: punkty skupu płaciły powyżej 2,50 złotego za kilogram, za poszukiwane odmiany dowiezione do zakładu można było dostać ponad 3 złote za kilogram.

Rok 2021: ceny w punktach wynosiły od 3 do 3,50 zł/kg.

Jak będą wyglądać ceny w tym roku za porzeczki?

Producenci nie wątpią, że w tym roku ceny czarnych porzeczek będą wysokie. Plonowanie w tym roku owoców jest na bardzo niskim poziomie, z powodu masowego obsypywania się zawiązków. Ponadto wielu producentów w związku z brakiem opłacalności uprawy od kilku lat, masowo usuwało plantacje.

Narazie w branży trwają spekulacje na temat cen na skupach za porzeczki. Mówi się o kwotach od 5,00 złotych za kilogram. Producenci porzeczek oczekują wyższych stawek. Oficjalne ceny na skupach za porzeczki poznamy zapewne wkrótce …

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

4 komentarzy

  1. Ludzie ceny z kosmosu macie w tamtym roku czyli 2021 sprzedawałem porzeczkę w kisten po 4,30zl/kg netto. W tym roku porzeczki jest połowa tego co powinno być więc by była opłacalność cena powinna wynieść od 8-12 zł za kg

Zawirowania ceny malin na skupach !

Koszt zbioru mechanicznego upraw jagodowych w 2022r.