w , ,

NOWOŚĆ! Kombajn do zbioru borówki – VIDEO

Przez wiele lat rolnicy i sadownicy w całej UE wprowadzają nowe technologie pozwalające usprawnić prace w polu. Podczas gdy koszty siły roboczej rosną, dobrą alternatywą mogą okazać się zmechanizowane zbiory.

Spotkaliśmy się z Grzegorzem Budyta w Daltrozowie, aby przyjrzeć się pracy jednemu z nielicznych kombajnów do borówki w Polsce. Koszt zbioru przez kombajn borówki, maliny, porzeczki czy wiśni to 350 zł/godzina pracy. 

Kombajn Oxbo to najnowsza propozycja wśród kombajnów do zbioru owoców.  Urządzenie zapewnia wysokowydajny zbiór owoców o najlepszych parametrach jakościowych. Maszyna została wyposażona w  innowacyjny system osłon. Dzięki temu mamy pewność, że nie uszkodzi on owoców oraz krzewów. Kombajn jest bardzo delikatny zarówno dla owoców jak i krzewów.

Owoce zebrane przez kombajn wędrują dwoma taśmami do odpowiednich pojemników, przy taśmie znajduje się ewentualne miejsce dla pracowników do selekcji ręcznej.

Jak w praktyce wygląda zbiór kombajnem do borówki dowiecie się w video-relacji:

Jeśli macie więcej pytań dotyczących zbioru mechanicznego borówki zapraszamy do kontaktu z Grzegorzem Budyta 784 130 282
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

UWAGA! Nabór wniosków dla młodego rolnika przedłużony do 17 sierpnia !

W lipcu truskawki jadło 86% Polaków!