w

Jakie stawki za cięcie sadu chcieliby płacić sadownicy?

Na jednym z forów pojawiło się ogłoszenie ekipy tnącej sad: 18 złotych za godzinę. Odzew pod wpisem był ogromny! Post miał ponad 50 komentarzy. Sadownicy uważają, że ogłoszenie było tylko zwykłym żartem.

Jakie kwoty chcieliby płacić sadownicy za cięcie sadu?

Sadownicy wieźli udział w ankiecie na naszym forum. W odpowiedzi na pytania wzięło udział niespełna 500 osób, z czego większość, bo 52% ankietowanych wskazuję kwotę od 150 do 200 złotych / dniówki. Kolejnym 22% wynikiem są kwoty od 201 do 250 złotych za dzień pracy. Najmniej osób ( 3% ankietowanych ) zagłosowało na propozycję od 100 do 150 złotych za dzień pracy.

Z ankiety jasno wynika, że koniunktura sadownicza pozwoliłaby na stawki od 150 do 200 złotych za jeden dzień pracy dla pracownika. Niestety jak bywa w sadownictwie, to dość drogie hobby… i sadownicy są zmuszeni często dokładać do niektórych czynności w gospodarstwach.

Jakie stawki za cięcie ręczne sadu sugerują ekipy do cięcia?

Propozycje sadowników z stawkami, jakie chcieliby płacić ludziom do cięcia nieco różnią się od realiów na rynku. W 2023 roku stawka, jaką podają ekipy za ręczne cięcie wynosi od 200 nawet do 300 złotych za dzień pracy jednej osoby.

Jak informuje Pan Krzysztof Urbański, znany od wielu lat ekspert od cięcia drzew, nieważne jest ile, kto bierze, a ile hektarów zrobi w określonym czasie.

Niektóre ekipy rozliczają się godzinowo za wykonaną prace w sadzie. Stawka godzinowa za wykonanie cięcie ręczne sadu w okresie zimowym zaczyna się od 20 do 30 złotych (najwyższe stawki zazwyczaj są dla „szefa” ekipy do cięcia). Niektórzy tnący sady doliczają do tego koszt dojazdu. 

Co ciekawsze wraz ze wzrostem cen za cięcie sadu przez ekipę, wzrosło wśród sadowników zainteresowanie maszynami do cięcia mechanicznego oraz usługami.

Cięcie mechaniczne w sadzie – stawki za usługę w sezonie 2023/24

UDOSTĘPNIJ

Rolnicy i sadownicy z coraz większymi długami. Spirala zadłużenia i fala bankructw mogą się powiększyć

Z wizytą w gospodarstwie Państwa Korczak. Opinia sekator elektryczny Campagnola Stark 90