w

Dlaczego warto sadzić truskawki na agrowłókninie?

Sadzenie truskawek na agrowłókninie ma wiele zalet:
• doskonały sposób na zwalczanie chwastów
• przyspiesza dojrzewanie roślin
• znacznie ułatwia ich zbiór
• owoce po zbiorze są czyste i wyglądają estetycznie
• czarny kolor agrowłókniny sprzyja nagrzewaniu podłoża, co stymuluje korzenie do pobierania większej ilości składników odżywczych i sprzyja rozwojowi roślin

Sadzenie truskawek na agrowłókninie – krok po kroku:

1. Rozkładanie i mocowanie agrowłókniny.
Gdy już mamy wyznaczoną powierzchnię grządek, na których chcemy posadzić truskawki, możemy przystąpić do rozłożenia agrowłókniny. Pamiętajmy, żeby agrowłóknina była mocno naciągnięta aby zminimalizować wszelkie fałdki i zagniecenia. Na krawędziach agrowłókninę najlepiej przymocować do ziemi za pomocą szpilek do agrowłókniny. Powinniśmy uzyskać kształt kanciastej podkowy. Im więcej szpilek wbijemy na krawędziach agrowłókniny tym lepiej będzie się ona trzymać.

2. Wykonanie nacięć na agrowłókninie.
Gdy już mamy rozciągniętą i przymocowaną agrowłókninę, możemy w prostych liniach i w odpowiedniej rozstawie nacinać miejsca, w które będziemy wsadzać sadzonki truskawek. Do tego celu idealnie nadaje się ostry nożyk do tapetowania, choć mogą być też nożyczki. Ważne jest aby nie robić zbyt dużych nacięć, ponieważ wtedy mogą wyrastać chwasty (długość nacięć powinna wynosić po 10 cm). Agrowłókninę nacinamy dwoma prostymi cięciami, które się krzyżują, tworząc kształt litery X.

3. Umieszczanie sadzonek truskawek.
Gdy nacięcia są gotowe, możemy zacząć sadzić truskawki, pamiętając aby wykopywanej ziemi nie kłaść na agrowłókninę, tylko np. do wiaderka. Pod rośliny trzeba wykopać odpowiednio głębokie dołki aby podczas sadzenia korzenie nie zagięły się i zostały pionowo włożone, po czym przysypane ziemią. Pilnujmy też aby nie posadzić sadzonki zbyt głęboko (dolne gałązki pod ziemią) lub zbyt płytko (widać korzenie nad ziemią).

4. Czyszczenie agrowłókniny i podlewanie.
Gdy posadzimy już wszystkie truskawki na agrowłókninie, należy zmieść nadmiar ziemi z agrowłókniny aby była w miarę czysta, a następnie obficie podlać zagon.

Więcej szczegółów pod numerem: 725-513-256

źródło: https://www.facebook.com/Agrotkaniny-Agrowłókniny-2180675275484774/?tn-str=k*F

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski można składać od 15 kwietnia

Wszystko o siatkach przeciwgradowych…