w ,

Czy LIDL niszczy dobrą markę polskich jabłek? Zobaczcie sami jabłka w skrzyni!

Od 28 września 2020 roku, Lidl oferował swoim klientom polskie jabłka odmiany Szampion w promocyjnej cenie po 1,79 zł za kilogram.

Lidl sprzedaje jabłka “przemysłowe” Szampion w promocyjnej cenie 1,79 zł/kg!

Niedługo po odmianie Szampion pojawiła się promocja na jabłka odmiany Jonagold, które konsumenci mogą kupić o 50% taniej. Promocja rozpoczęła się w poniedziałek 12 października 2020 roku.

Teraz cisza! Bo do Lidla od poniedziałku 12.10 wjechała oferta na polskie jabłka Jonagold, 50% taniej! Koń też nie pogardzi 😉 https://tak.to/Jonagold

Opublikowany przez Lidl Polska Wtorek, 13 października 2020

 

Obecnie jabłka są sprzedawane bezpośrednio w skrzyniach, które służą w sadzie do zbioru owoców.

Lidl informuje: „Zazwyczaj przy zbiorach 15–20% owoców się odrzuca. My natomiast bierzemy wszystko od dostawcy, bez wyjątku!”

Wśród oferowanych owoców w skrzyni znajdują się jabłka, które normalnie sadownicy sprzedają na przemysł! Wielu sadowników uważa, że sprzedaż w takiej formie jabłek przez sieć hipermarketów LIDL to niszczenie dobrej marki polskich jabłek.

Niżej prezentujemy zdjęcia zrobione 14 października w jednym z sklepów sieci LIDL w Warszawie. 

 

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Pracuję w sortowni jabłka, tak jabłko przyjeżdża na pakownie.
    Tak wygląd ,, jabłko prosto z sadu” Po sortowaniu średnio 20-30% jabłek to przemysł dlatego wygląda to tak w skrzyni na zdjęciach. Klient wybrał deser został przemysł. Tylko sadownik twierdzi że ma piękne jabłko i nie ma tam przemysłu. Deserowego średnio jest 60% w skrzyni, bo deserem nie jest jabłko większe niż 90mm a ich w tym roku jest bardzo dużo.
    Żadna Polska siec nie kupuje jabłka powyżej 90 mm co jest dużym problemem.
    Co do ceny to sadownik dostanie 1,3 + dowiezienie do marketu i odebranie skrzyń+ marża dostawcy + marża sklepu i mamy 1,99, dla mnie cena bomba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pałac w 5 kolorach zdrowia – Iluminacja PKiN na Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Jakie zabiegi należy wykonać po zbiorze jabłek?