w

Lidl sprzedaje jabłka „przemysłowe” Szampion w promocyjnej cenie 1,79 zł/kg!

Od 28 września 2020 roku, Lidl oferuje swoim klientom polskie jabłka odmiany Szampion w promocyjnej cenie po 1,79 zł za kilogramWśród sadowników trwa bardzo burzliwa dyskusja na temat jakości i formy oferowanej sprzedaży jabłek!

Na facebook sieci Lidl czytamy:

„Poznajcie przyjazne środowisku jabłka Szampion, prosto od polskich sadowników! Co znaczy przyjazne? Zazwyczaj przy zbiorach 15–20% owoców się odrzuca. My natomiast bierzemy wszystko od dostawcy, bez wyjątku! Oprócz tego przyjeżdżają do naszych sklepów w tych samych skrzyniach, do których są zbierane! Dlatego warto kupować je w Lidlu!”

Wśród oferowanych owoców w skrzyni znajdują się jabłka które normalnie sadownicy sprzedają na przemysł! Wielu sadowników uważa, że sprzedaż w takiej formie jabłek przez sieć hipermarketów LIDL to niszczenie dobrej marki polskich jabłek.

LIDL: Jabłka prosto od sadowników w skrzyni za 1,79 zł/kg?!

UDOSTĘPNIJ

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Sam jesteś syfem. Sadownicy sprzedają obite, bądź uszkodzone owoce na „spady”. Są one skupowane z przeznaczeniem na np. koncentraty. Takich owoców nie sprzedaje się jako jabłka do jedzenia. W zwiazku z tym sieć Lidl podejmuje celowe działanie żeby konsument postrzegał polskie jablka jako badziew. Kupmy spady np. pomarańczy takie rozmemłane i sprzedawajmy

  2. Jabłka polskie dlatego tak wyglądają.
    Firma Rajpol takie jabłka sprzedaje do Lidla.
    Więc to polscy rolnicy sadownicy taki syf sprzedają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

…wstrzymajcie się w dostarczaniu jabłek przemysłowych na skupy – Apeluje sadownik

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatów z pięciu województw